Powołując się na "poinformowane źródła", moskiewski dziennik ocenia prawdopodobieństwo odrębnego spotkania prezydentów jako "bliskie 100 procentom" i "bardzo wysokie". W Paryżu Zełenski może otrzymać zaproszenie na przyszłoroczne obchody w Moskwie 75. rocznicy zakończenia II wojny światowej w Europie, czyli obchodzonego w Rosji 9 maja Dnia Zwycięstwa - zapowiada "Kommiersant".

Źródła cytowane przez dziennik wskazały, że zorganizowanie odrębnego spotkania w kuluarach szczytu nie jest trudne. "Kommiersant" przypomina ponadto, że takie spotkania odbywały się, gdy prezydentem Ukrainy był poprzednik Zełenskiego, Petro Poroszenko.

Zapowiadany na 9 grudnia szczyt "czwórki normandzkiej" (przywódców Francji, Niemiec, Rosji i Ukrainy) będzie pierwszym osobistym spotkaniem Putina i Zełenskiego od czasu, gdy ten ostatni został prezydentem Ukrainy, po wyborach wiosną tego roku.

"Kommiersant" przypomina, że Moskwa i Kijów, prócz kwestii uregulowania konfliktu w Donbasie, nie rozwiązały dotychczas problemu tranzytu gazu przez terytorium Ukrainy. Kontrakty gazowe między Rosją i Ukrainą wygasają z końcem bieżącego roku.