W sieci krąży zdjęcie „młodej Krystyny Pawłowicz”. Była poseł zabrała głos w tej sprawie!

/ zdjęcie w tle: Filip Błażejowski/Gazeta Polska; twitter.com/Krystyna Pawłowicz (@KrystPawlowicz) [screenshot]

  

W sieci niedawno pojawiło się zdjęcie młodej dziewczyny sprzed kilkudziesięciu lat, które zamieścił na Twitterze jeden z użytkowników, podpisując "wrzucam wam zdjęcie Pani Krystyny [Pawłowicz] z czasów polowych imprez studenckich wydziału prawa UW w czasach PRL". Okazuje się jednak, że to fejk. Głos w tej sprawie zabrała już sama polityk.

Wszystko zaczęło się od zamieszczonego wczoraj na Twitterze posta użytkownika o nicku Antiselfist. Było to - mające "na oko" kilkadziesiąt lat - zdjęcie młodej kobiety w drucianych okularach.

"Wszyscy atakujecie Panią Profesor Pawłowicz, że taka sztywna konserwatywna baba, że pewnie całe życie smutne i inne kłamstwa tego typu. Dlatego wrzucam wam zdjęcie Pani Krystyny z czasów polowych imprez studenckich wydziału prawa UW w czasach PRL".
- napisał Antiselfist.

Post zebrał na Twitterze blisko 2 tysiące polubień, jednak okazało się, że dziewczyna ze zdjęcia to wcale nie Krystyna Pawłowicz. Napisała o tym sama była poseł, a obecnie kandydatka do Trybunału Konstytucyjnego. Jak sama zauważyła, nie zgadzało się zdecydowanie zbyt wiele szczegółów.

"To nie jestem ja. Nigdy na takich spędach nie bywałam, a gł[ównie]. na stadionach sport[owch]. Nigdy nie paliłam papierosów, okulary noszę dopiero od kilkunastu lat. Ten wyzywający styl też nie mój. Włosy też mi się nie falowały. A J.Hendrixa i Janis Joplin słuchałam. I rysowałam. I zbierałam znaczki (...) i nigdy nie miałam złamanej lewej ręki i gipsu nie nosiłam"

- napisała pod postem Krystyna Pawłowicz.

Pod wpisem Antiseflista pojawiło się wiele komentarzy, wskazujących na pochodzenie użytej przez niego fotografii.

Zdjęcie młodej kobiety wcześniej pojawiło się w serwisie boredpanda.com w artykule poświęconym "spoko rodzicom". Zostało ono oznaczone numerem 12. i podpisane: "Moja mama, 15 lat, paląca ze złamanym ramieniem na koncercie Allman Brothers. Watkins Glen, 73" (oryginalny podpis w języku angielskim).

W 1973 r. w Watkins Glen w stanie Nowy Jork w USA odbył się muzyczny rockowy festiwal The Summer Jam at Watkins Glen i rzeczywiście zagrali na nim The Allman Brothers Band.

Wcześniej zdjęcie dziewczyny z koncertu, z takim samym podpisem, znalazło się w serwisie reddit.com, gdzie zamieścił je użytkownik o nicku TheCKBandit.

Wracając na krajowe podwórko - Krystyna Pawłowicz postanowiła jednak zamieścić w sieci zdjęcie z przeszłości - na którym znajduje się właśnie ona.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Twitter, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Cele Wielkiej Brytanii po wyjściu z UE

/ pixabay.com /Creative Commons CC0/Elionas2

  

- Rząd Wielkiej Brytanii publicznie przedstawi swoje cele w negocjacjach na temat przyszłych relacji z Unią Europejską - zapowiedział rzecznik brytyjskiego rządu, dodając, że premier Boris Johnson powinien wygłosić przemówienie na ten temat na początku lutego.

"Publicznie przedstawimy, co chcemy osiągnąć"

- powiedział rzecznik rządu w odpowiedzi na pytanie o przyszłe relacje handlowe po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, co nastąpi 31 stycznia.

Rzecznik dodał, że choć na początku po brexicie Wielka Brytania będzie nadal podlegała unijnym regulacjom, docelowo nie chce się dostosowywać i będzie dążyć do zawarcia umowy o wolnym handlu podobnej do tej między UE a Kanadą.

Wraz z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z UE rozpocznie się 11-miesięczny okres przejściowy, podczas którego w praktyce stanie się ona niegłosującym członkiem UE. Formalnie nie będzie już w Unii, ale nadal będzie członkiem jednolitego unijnego rynku, co oznacza też swobodę przepływu osób, nadal będzie częścią unii celnej, będzie płaciła składki do unijnego budżetu i pozostanie związana unijnymi prawami. W ciągu tych 11 miesięcy powinny się rozpocząć i zakończyć negocjacje w sprawie przyszłych relacji handlowych między Wielką Brytanią a UE.

W przeszłości, zwłaszcza za rządów poprzedniczki Johnsona, Theresy May, przywódcy UE często narzekali, że nie jest właściwie jasne, co Wielka Brytania chce osiągnąć w negocjacjach w sprawie warunków brexitu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts