Po tej decyzji prokuratury w Platformie zawrzało! Europoseł coś jednak politykom PO przypomniał...

zdjęcie ilustracyjne / CC-BY-4.0: © European Union 2019 – Source: EP / (creativecommons.org/licenses/by/4.0/)

  

Politycy Platformy Obywatelskiej skrytykowali decyzję prokuratury w Katowicach o umorzeniu śledztwa w sprawie zawieszonych na symbolicznych szubienicach zdjęć europosłów PO głosujących za rezolucją Parlamentu Europejskiego w sprawie praworządności w Polsce. Szef delegacji PO w PE Andrzej Halicki ocenił, że jest to „skandaliczna decyzja politycznej prokuratury”. Tymczasem europoseł PiS Ryszard Czarnecki stanowczo potępił umieszczanie w przestrzeni publicznej symbolicznych szubienic z jakimikolwiek politykami, jednak ocenił, że oburzenie środowiska Platformy Obywatelskiej na umorzenie śledztwa w sprawie wieszanych zdjęć europosłów tej formacji jest fałszywe.

Ubrał się diabeł w ornat i na mszę dzwoni. Tym starym polskim przysłowiem chciałbym skomentować tę relację polityków Platformy, a więc formacji, która w październiku 2006 r. zorganizowała tzw. błękitny marsz, na którym niesiono szubienice (z wizerunkami) polityków PiS.
- powiedział Ryszard Czarnecki.

Jak zaznaczył, absolutnie potępia umieszczanie gdziekolwiek w przestrzeni publicznej szubienic z wizerunkami jakichkolwiek polityków.

Tym się różnię od polityków PO, że oni potępiają to tylko wtedy, kiedy ich to dotyczy.
- podkreślił europoseł PiS.

Wyraził ubolewanie, że politycy PO „posługiwali się takimi metodami”. Dodał, że może nie przypuszczali, że naśladować ich będą działacze skrajnie prawicowej ONR.

Jesienią 2006 r. nie było śledztwa prokuratury w sprawie szubienic z politykami PiS, niesionych na błękitnym marszu PO.
- przypomniał Czarnecki.

Dodał, że prokuratura nie zajęła się też wpisem europosłanki Róży Thun (PO), która na Twitterze „określiła działaczy PiS jako śmieci”.

Wtedy prokuratura nie reagowała, wiec może warto przypomnieć te fakty politykom PO, chorym, jak widać, na amnezję.
- przypomniał Czarnecki.

W 2017 r. Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą polski rząd do przestrzegania praworządności, wyrażając zaniepokojenie propozycjami zmian w przepisach dotyczących polskiego sądownictwa, które - jak podkreślono - „mogą strukturalnie zagrozić niezawisłości sądów”. W dokumencie znalazł się też apel PE do polskiego rządu, aby potępił Marsz Niepodległości określony tam jako „ksenofobiczny i faszystowski”.

Przeciwko rezolucji głosowali europosłowie PiS, SLD wstrzymało się od głosu, a eurodeputowani PSL nie wzięli udziału w głosowaniu. Większość PO wstrzymała się od głosu, ale sześciu europosłów ten dokument poparło. Byli to: Michał Boni, Danuta Huebner, Danuta Jazłowiecka, Barbara Kudrycka, Julia Pitera i Róża Thun. To ich zdjęcia uczestnicy manifestacji zawiesili na szubienicach. Przedstawiciele środowisk narodowych zorganizowali ją 25 listopada 2017 r. na placu Sejmu Śląskiego. W zgromadzeniu wzięło udział kilkadziesiąt osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Był w Mediolanie, zachorował. Koronawirusa wykryto po powrocie do Niemiec

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia nowym koronawirusem w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec - poinformował ministerstwo zdrowia tego kraju związkowego. Zakażony to 25-latek, który niedawno był w Mediolanie.

W oświadczeniu ministerstwo poinformowało, że mężczyzna, który najprawdopodobniej został zainfekowany podczas pobytu we Włoszech, zgłosił się do odpowiednich służb, kiedy zaczął mieć objawy przypominające grypę. Ma trafić do szpitala.

- Osoby z bliskiego otoczenia pacjenta będą przebywać w kwarantannie w domu i codziennie będą pytane o stan zdrowia

- poinformowało ministerstwo i dodało, że ci, u których wystąpią objawy choroby, zostaną zabrani do szpitala.

W Niemczech potwierdzono wcześniej 16 przypadków zakażenia, a na całym świecie - ponad 80 tys. Najwięcej przypadków w Europie zanotowano dotąd we Włoszech - ponad 320.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts