W najnowszym numerze „GP”: prezes PiS Jarosław Kaczyński w pierwszym powyborczym wywiadzie

W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym w kioskach od środy 27 listopada) prezes PiS Jarosław Kaczyński w pierwszym powyborczym wywiadzie zwraca uwagę, że nawet najostrzejsze spory nie wykluczają współpracy. Jednocześnie lider Prawa i Sprawiedliwości apeluje do opozycji, by przestała być totalna.

Okładka tygodnika "Gazeta Polska"
Gazeta Polska

Ta sprawa [wyboru posłanki Magdaleny Biejat, posłanki SLD, na stanowisko przewodniczącej sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny – red.] wkrótce zostanie rozwiązana. Nie chcę wchodzić w szczegóły, ale tak jak w życiu, także w polityce zdarzają się różne zwroty akcji. Chcę wszystkich uspokoić: dla nas sprawy rodziny są najważniejsze i dopóki jesteśmy przy władzy, nie dopuścimy do tego, by ktoś przeprowadzał eksperymenty, których efektem będzie krzywdzenie dzieci i rozbijanie rodziny. Na to naszej zgody nie ma i nie będzie.
- mówi Jarosław Kaczyński, prezes PiS w rozmowie z Dorotą Kanią

Ponadto w numerze

Tekst Piotra Lisiewicza „Tęczowy bokser, czyli eksperyment Jaśkowiaka. Potraktował poznaniaków jak myszy w laboratorium ”.
 
„Jacek Jaśkowiak to spełniony sen „Gazety Wyborczej”. Był pierwszym skutecznym lewakiem w Polsce. Przeprowadził w Poznaniu ryzykowny eksperyment, w którego sukces nie wierzyła sama PO, a dziś wprowadza go w życie w innych miastach. Jako pierwszy prezydent wielkiego miasta wziął udział w Marszu Równości, a tęczowe chorągiewki wywiesił na tramwajach. Otwarcie walczy z Kościołem, zorganizował w mieście całodobowy gabinet ginekologiczny, by kobiety mogły tam korzystać z pigułek „dzień po”. Lekceważył nie tylko święto Żołnierzy Wyklętych, ale i rocznicę Powstania Wielkopolskiego. I mimo to, stosując niekonwencjonalne metody PR-owe, wywalczył sobie reelekcję. To będzie tekst o metodzie politycznej, która przyniosła sukces Jackowi Jaśkowiakowi”.
- zapwiada swój artykuł Piotr Lisiewicz.

Artykuł Tomasza Duklanowskiego pt. „Mamy dowody: Grodzki wziął pieniądze. Zaskakująco krótka pamięć marszałka Senatu ”.

„Jak ustaliła „Gazeta Polska”, trzy lata temu w prywatnej korespondencji z prof. Agnieszką Popielą Grodzki przyznał, że pieniądze na fundację wziął i groził jej procesem, jeśli będzie o tym informowała”.
- ujawnia w tekście Tomasz Duklanowski.

Wywiad z Dobromirem Sośnierzem.

„Póki co uważam, że obecność Amerykanów raczej sprzyja naszemu bezpieczeństwu, niż je osłabia. Sojusz z USA może być traktowany jako przeciwwaga dla naszego uzależnienia od Brukseli, i w tym sensie jest pomocny”.
- mówi poseł Konfederacji Dobromir Sośnierz w rozmowie z Maciejem Kożuszkiem.


Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka

 

 Źródło: niezalezna.pl, Gazeta Polska

#Gazeta Polska #Jarosław Kaczyński #wywiad

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo