Brutalny atak Tuska na śp. L. Kaczyńskiego

  

Donald Tusk stwierdził dziś, że jego rząd w poprzedniej kadencji przez wiele miesięcy „musiał, organizując gigantyczną akcję dyplomatyczną, niwelować fatalne dla Polski skutki umowy, jaką zawarł prezydent Lech Kaczyński w porozumieniu z premierem Jarosławem Kaczyńskim, o czym informował mnie osobiście wielokrotnie, a także publicznie w wywiadach prasowych”. - To kłamstwo - mówi portalowi Niezalezna.pl prezes PiS.

Premier brutalnie zaatakował dziś śp. Lecha Kaczyńskiego. Pretekstem stała się dyskusja przed głosowaniem nad wnioskiem Prawa i Sprawiedliwości o ogólnopolskie referendum w sprawie renegocjacji pakietu klimatyczno-energetycznego (Sejm ostatecznie odrzucił wniosek).

Podczas debaty Donald Tusk przekonywał, że jego rząd w poprzedniej kadencji przez wiele miesięcy „musiał, organizując gigantyczną akcję dyplomatyczną, niwelować fatalne dla Polski skutki umowy, jaką zawarł prezydent Lech Kaczyński w porozumieniu z premierem Jarosławem Kaczyńskim, o czym informował mnie osobiście wielokrotnie, a także publicznie w wywiadach prasowych”.

- To kłamstwo mające przykryć nieudolność Donalda Tuska i jego rządu - mówi w rozmowie z portalem Niezalezna.pl Jarosław Kaczyński.

Podobnie ocenili skandaliczne słowa Tuska inni politycy PiS. Przypomnieli, że to Donald Tusk wynegocjował pakiet w takim kształcie w grudniu 2008 r. „Premier Tusk pokazał, że w sposób oszczędny gospodaruje prawdą. Niezawetowanie pakietu w grudniu 2008 roku i sprowadzenie na nasz kraj podwyżek energii, to nie jest wina nikogo innego tylko Donalda Tuska” – mówił Mariusz Błaszczak. Szef KP PiS podkreślił, że śp. prezydent Lech Kaczyński wyraził wówczas zgodę dla pakietu, ale na innych warunkach. „Atak premiera ma przykryć indolencję lub zdradę. Niech premier sam siebie zapyta, dlaczego w 2008 r. nie zastosował weta” – dodał szef KP PiS.

Prof. Jan Szyszko przypomniał, że w 2008 r. Donald Tusk powiedział po przyjęciu pakietu, iż jest to sukces na miarę rządu Kazimierza Marcinkiewicza. „Chciałem zapytać dziś pana premiera, czy zmienił zdanie. Polski przemysł mówi, że pakiet klimatyczno-energetyczny to niebotyczny wzrost cen energii od 2013 r. To blokada unikalnych polskich zasobów energetycznych. To zmuszanie polskiego przemysłu do emigracji poza UE. To wzrost bezrobocia. To uzależnianie od zewnętrznych dostaw gazu” – wyliczał prof. Szyszko. „Z pełną odpowiedzialnością mogę powiedzieć, że pan premier nie wie, co wynegocjował” – dodał poseł PiS.Więcej na ten temat w weekendowej "Gazecie Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze


Wczytuję komentarze...

Greta Thunberg wraca na szkolny strajk

Greta Thunberg / By Anders Hellberg - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org

  

Szwedzka aktywistka znów nawołuje do protestu i zapowiada, że dołączy do belgijskich obrońców klimatu, biorąc udział strajku szkolnym, organizowanym w Brukseli. Akcja jest planowana na 6 marca. Będzie to drugi taki strajk. Pierwszy odbył się w 2019 r.

„Chcemy, aby wszyscy ludzie w Belgii wyszli na ulice i strajkowali z nami”
- powiedziała Thunberg w nagraniu wideo opublikowanym na Instagramie Anuny de Wever, jednej z czołowych postaci belgijskiego, młodzieżowego ruchu klimatycznego.
[polecam:https://niezalezna.pl/311965-siostra-grety-thunberg-przerywa-milczenie-bylam-samotna-i-wycofana]

„Rok 2020 nie zakończy się nieambitnym Europejskim Zielonym Ładem i celem na 2050 r. 6 marca będziemy maszerować ulicami, ponieważ wiemy, że możemy wszystko zmienić dzięki presji.
- napisała De Wever na Instagramie, krytykując - jej zdaniem - zbyt mało ambitną unijną politykę klimatyczną.

Protest jest organizowany przez Youth for Climate Belgium oraz inne organizacje, takie jak Extinction Rebellion i Greenpeace.

Tysiące osób wyraziło już zainteresowanie udziałem w marszu na Facebooku. Protest odbędzie się około rok po ostatnim pojawieniu się Thunberg na ulicach Brukseli.
[polecam:https://niezalezna.pl/312594-groza-jej-bo-nie-wierzy-w-teorie-klimatyczne-antifa-zamowila-pod-jej-dom-karawan-pogrzebowy]

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts