Firmy stawiają na OZE

Na OZE, w tym fotowoltaikę, stawiają już nie tylko koncerny energetyczne, ale też podmioty, które dotychczas z produkcją prądu niewiele miały wspólnego - informuje dzisiejszy "Puls Biznesu".

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/lucascgouvea0/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

"Kontrolowane przez państwo koncerny energetyczne wciąż bazują na węglu i szybko się to nie zmieni. Ostatnio jednak jeden po drugim ogłaszają +zieloną strategię+ lub robią +zielony zwrot+. Deklarują, że chcą stawiać farmy wiatraków i budować"

- napisano w "Pulsie Biznesu".

Dodano, że "nowy trend porwał też firmy, które dotychczas nie produkowały energii". "Kilka tygodni temu należąca do Polskiej Grupy Górniczej kopalnia Halemba (część kopalni Ruda z Rudy Śląskiej) uruchomiła pilotażową instalację fotowoltaiczną. Na dachach dziewięciu budynków kopalni, w tym dyrekcji, zainstalowano łącznie 1109 paneli solarnych o mocy 410 kW" - podał "Puls Biznesu".

Poinformowano, że "słońcem zasila się też Maspex, który już kilka lat temu postawił w swojej fabryce w Tymbarku instalację do produkcji energii elektrycznej z ogniw fotowoltaicznych o mocy 1 MW". "Następne było warszawskie Lotnisko Chopina. Na dachu Terminala T1 działa firma solarna o mocy 800 kW. W ich ślad idą kolejne firmy" - podkreślono.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#OZE #fotowoltaika

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo