Silne trzęsienie ziemi w Albanii

Zdjęcie ilustracyjne / pxhere.com/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/

  

Trzęsienie ziemi o magnitudzie 6,4 - najsilniejsze od wielu dziesięcioleci - nawiedziło dziś nad ranem Albanię. Trzy osoby zginęły. Według wstępnych doniesień wstrząs spowodował jedynie niewielkie zniszczenia.

Według amerykańskiej służby geologicznej USGS epicentrum trzęsienia znajdowało około 30 km na północny zachód od stolicy kraju, Tirany, na głębokości 10 km.

Duże zniszczenia odnotowano w mieście Durres nad Morzem Adriatyckim oraz w miejscowości Koder-Thumane, ok. 30 km na północny zachód od Tirany - podała agencja AFP.

We wrześniu br. seria stosunkowo słabych wstrząsów - o magnitudzie do 5,8 - uszkodziła w Albanii kilkaset domów. Ponad 100 osób zostało rannych. Wówczas albańskie ministerstwo obrony określiło to trzęsienie jako najsilniejszy od 30 lat. Wstrząsy odczuwalne były także w sąsiednich krajach, Macedonii Północnej i Czarnogórze.

Albania znajduje się w strefie podatnej na trzęsienia ziemi, którą co kilka dni nawiedzają wstrząsy, choć większość z nich nie jest odczuwalna.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Personel medyczny postawiony w stan gotowości. Podejrzenie koronawirusa u 22-latki w Ciechanowie

szpital, zdjęcie ilustracyjne / Krzysztof Sitkowski / Gazeta Polska

  

Na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie (Mazowieckie) przebywa 22-letnia kobieta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Jak wynika z podanych informacji, kobieta wróciła niedawno z Włoch. Szpital oczekuje obecnie na szczegółowe wyniki jej badań.

Kobieta zgłosiła się do nas z niespecyficznymi objawami ze strony układu oddechowego.
- powiedziała Agnieszka Woźniak, rzeczniczka prasowa ciechanowskiego Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego.

Kobieta wróciła 11 lutego z Mediolanu, a w czwartek została hospitalizowana.

W tej chwili wykonane zostały wszystkie niezbędne badania, w tym również badania w kierunku koronawirusa. Oczekujemy na wyniki. Stan pacjentki jest obecnie stabilny, dobry.
- wyjaśniła Woźniak.

Pacjentka przebywająca na oddziale obserwacyjno-zakaźnym Specjalistycznego Szpitala Wojewódzkiego w Ciechanowie „jest obecnie w pełnej izolacji”.

Dalsze postępowanie uzależnione będzie od tego, jaki będzie wynik badań, zwłaszcza w kierunku koronawirusa.
- zaznaczyła Woźniak.

Dyrektor Powiatowej Stacji sanitarno-Epidemiologicznej w Ciechanowie Wiesława Krawczyk poinformowała, że obecnie nadzorowanych jest tam 36 przypadków osób, które powróciły w ostatnim czasie z krajów, gdzie stwierdzono zakażenia koronawirusem.

Nikt nie ma objawów z osób nadzorowanych. Natomiast jeden przypadek jest podejrzany.
- dodała.

Uściśliła, iż podejrzenie koronawirusa dotyczy pacjentki hospitalizowanej w ciechanowskim Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim.

W związku z powrotem osób przebywających w ostatnim czasie za granicą w rejonach, gdzie potwierdzono zakażenia koronawirusem, Starostwo Powiatowe w Ciechanowie ogłosiło w środę, że prowadzi identyfikację przybywających z terenów zagrożonych.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts