"Blue Story"- brutalny film, który wzbudza kontrowersje. Już drugie kino wycofuje go z repertuaru

Już druga sieć kin w Wielkiej Brytanii wycofuje z repertuaru film Blue Story po tym, jak po jednym z seansów siedmiu policjantów zostało rannych podczas bójki w kompleksie rozrywkowym. W sobotę policja została wezwana do jednego z kin w związku z doniesieniami o młodzieży z maczetami w multipleksie Star City w Birmingham.

plakat do filmu "Blue Story"
mat.pras.

Na skutek bójki pięciu nastolatków, w tym 13-letnia dziewczynka, zostało aresztowanych. W odpowiedzi sieć kin Vue zakazała wyświetlania filmu w 91 swoich placówkach w Wielkiej Brytanii i Irlandii. Wcześniej zrobiła to sieć Showcase gdzie również film był wyświetlany. Z kolei sieć Odeon poinformowała, że chociaż nie wycofuje na razie filmu, to wprowadza „szereg środków bezpieczeństwa” podczas seansów Blue Story.

Scenarzysta i reżyser filmu, Andrew Onwubolu, powiedział, że zamieszanie było „naprawdę niefortunne” i ma nadzieję, że nie jest to „akt oskarżenia” wobec filmu. W swym poście na Instagramie raper, który stał się filmowcem, napisał „przesyłam miłość wszystkim osobom zamieszanym we wczorajszą przemoc w Star City w Birmingham”.

„To naprawdę niefortunne, że mała grupa ludzi może zrujnować wszystko. Blue Story to film o miłości, a nie przemocy. Mam nadzieję, że wina leży po stronie osób które wywołały rozróbę, a nie po stronie samego filmu. Modlę się, abyśmy wszyscy mogli nauczyć się żyć z miłością i traktować się wzajemnie z tolerancją i szacunkiem”.

- napisał.

Na jednym z pierwszych seansów Blue Story funkcjonariusze policji z West Midlands byli zmuszeni wyciągnąć tasery i nakazali widzom rozejście się. Na filmie było około 100 młodych ludzi w części uzbrojonych w maczety. Nagrania z kamer umieszczonych w multipleksie nagrały walki na widowni oraz krzyczących ludzi na podłodze.

Jak poinformowała brytyjska policja kilku nastolatków, w tym dwie dziewczynki w wieku 13 i 14 lat oraz trzech 14-letnich chłopców, zostało zwolnionych za kaucją wraz z 19-letnim mężczyzną. Czterech było podejrzanych o napaść na policję, a jeden z chłopców o utrudniania działań policji. Inny z chłopców został aresztowany pod zarzutem stosowania przemocy po tym, jak w mediach społecznościowych pojawił się filmik przedstawiający wielu młodych ludzi z maczetą.

Policja poinformowała, że warunki zwolnienia za kaucją uniemożliwiają im opuszczenie domu a także wstęp do jakiegokolwiek kina w Wielkiej Brytanii.

Przedstawiciel sieci kin Showcase poinformował, że „z powodu ostatnich incydentów związanych z pokazami filmu Blue Story, po uważnym rozpatrzeniu tej sprawy z dystrybutorem filmu, natychmiast usunął film ze wszystkich swych kin. Przepraszamy za wszelkie niedogodności, ale bezpieczeństwo gości pozostaje naszym najwyższym priorytetem”.

Pomimo tej reakcji sieci kin, BBC Films, która współtworzyła i współfinansowała film, poinformowała, że jest to „wybitny, uznany przez krytyków film debiutancki, który drastycznie ukazuje daremność przemocy gangów”.

„To ważny film jednego z najbardziej ekscytujących nowych twórców filmowych w Wielkiej Brytanii, z którego jesteśmy dumni”

- napisało BBC Films.

 

 Źródło: BBC, niezalezna.pl,

#Blue Story #przemoc #wojna gangów

Jacek Szpakowski
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo