Premier zapowiada upamiętnienie Bitwy Warszawskiej - opozycja krytykuje. Fogiel odpowiada na zarzuty

/ Zrzut ekranu z TVP Info

  

- Coś faktycznie poszło bardzo nie tak, jeśli symbolem Warszawy jest Pałac Kultury i Nauki im. Stalina, a największe zwycięstwo Polski w ostatnich stuleciach nie jest uhonorowane - mówił w programie #Jedziemy Michała Rachonia Radosław Fogiel, zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł tej partii.

Kwestia upamiętnienia bitwy warszawskiej została poruszona podczas piątkowej sesji pytań i odpowiedzi (Q&A) premiera Morawieckiego na Facebooku. Szefa rządu zapytano wówczas, kiedy powstanie pomnik na cześć tego wydarzenia. Premier odpowiedział, że jest zwolennikiem budowy łuku triumfalnego upamiętniającego bitwę i zaznaczył, że wspiera fundację, która o to zabiega.

Wczoraj premier odniósł się do tego pomysłu na Twitterze:

Jednak niektórzy politycy opozycji krytykują ten pomysł.

Myślę, że to dlaczego nie chcą, to nie jest takie trudne pytanie. To jest niestety powtarzanie się tych samych koncepcji. Oni wychowywali się właśnie na Unii Wolności, na gen. Różańskim, mówiąc w uproszczeniu i przejmują te same poglądy. Co ciekawe, to jest to samo pokolenie i ci sami ludzie, którzy narzekali i będą narzekać, że Polacy to "tylko na smutno, tylko klęski, tylko przelana krew", będą mówić, że "są za radosnym patriotyzmem, którym jest zbieranie psich kup", a kiedy chcemy świętować zwycięstwo to jest kontestacja

- wyjaśnił Radosław Fogiel, zastępca rzecznika Prawa i Sprawiedliwości oraz poseł tej partii.

Zdaniem posła PiS "to też pokazuje, jaki był stan świadomości Polaków po odzyskaniu niepodległości w II RP, że w dwa lata po zakończeniu II wojny światowej, dopiero zaczyna się budowa kraju i setki, tysiące ludzi, w tym młodych, było gotowe iść na front i bronić ojczyzny, oddać za nią życie". 

To było i jest dla mnie imponujące. Coś faktycznie poszło bardzo nie tak, jeśli symbolem Warszawy jest Pałac Kultury i Nauki im. Stalina, a największe zwycięstwo Polski w ostatnich stuleciach nie jest uhonorowane

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: TVP Info, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w USA. Nie żyją co najmniej dwie osoby

/ twitter.com/screenshot/@MariettaDaviz

  

Co najmniej dwie osoby zginęły w strzelaninie, do jakiej doszło dzisiaj na terenie browaru w amerykańskim mieście Milwaukee - podały lokalne media. Jedna z gazet poinformowała nawet o siedmiu zabitych.

Na razie władze nie potwierdziły informacji lokalnych mediów o ofiarach. Policja poinformowała jedynie o "krytycznym zdarzeniu" w pobliżu firmy Molson Coors, w której pracuje ok. 1400 osób.

Stacje telewizyjne ABC i NBC poinformowały, że browar otoczyły silnie uzbrojone oddziały specjalnych jednostek policji.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, pap

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts