Jaśkowiak zmierzy się z Kidawą-Błońską. „Schetyna był bliski totalnej kompromitacji”

/ Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska, Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

- To jest typowe dla środowiska PO, mamy tam do czynienia z medialnymi zasłonami dymnymi. Niestety ta kandydatura i sam proces prawyborów jest tego istotnym elementem. Ta kandydatura sprawia, że proces prawyborczy w ogóle rusza. Grzegorz Schetyna był bliski totalnej kompromitacji, jaką stałyby się prawybory z samą Kidawą-Błońską - komentuje prawybory prezydenckie w PO w rozmowie z "Gazetą Polską Codziennie" Jan Dziedziczak, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Rzutem na taśmę zgłoszony został kontrkandydat dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w prawyborach organizowanych przez Koalicję Obywatelską. Nikt nie chciał startować, bo znani politycy KO publicznie przyznali, że poprzednie prawybory były zmanipulowane. Czy Jaśkowiak ratuje KO przed kompromitacją?

Przypomnijmy słowa Radosława Sikorskiego, który powiedział – nawiązując do prawyborów z 2010 r. – że on znowu nie chce brać udziału w fikcji. To potwierdza, że prawybory między Sikorskim i Bronisławem Komorowskim z góry były ustawione. Była to medialna kreacja. Teraz z kolei szukano i w ostatniej chwili na kilka godzin przed zamknięciem terminu zgłaszania kandydatów zgłosił się pan Jaśkowiak. Będziemy mieli do czynienia z pozornym wyścigiem przedwyborczym.

Pojawiły się zarzuty, że w KO zbierano podpisy in blanco dla kandydata, nie znając jeszcze jego imienia i nazwiska, i w końcu znaleziono Jaśkowiaka. On sam temu zaprzecza.

To jest typowe dla środowiska PO, mamy tam do czynienia z medialnymi zasłonami dymnymi. Niestety ta kandydatura i sam proces prawyborów jest tego istotnym elementem. Ta kandydatura sprawia, że proces prawyborczy w ogóle rusza. Grzegorz Schetyna był bliski totalnej kompromitacji, jaką stałyby się prawybory z samą Kidawą-Błońską. Znaleziono lokalnego kandydata. Pan Jaśkowiak i tak został już nagrodzony w PO – jego żona otwierała listę do Sejmu w Poznaniu. Będziemy teraz świadkami pewnego procesu promocji, który ma na celu wypromowanie rywala dla prezydenta Andrzeja Dudy, czyli Kidawy-Błońskiej. Rywal jest oczywisty, szanujemy go. Na pewno nie popełnimy błędu, który popełnił Bronisław Komorowski, ignorując rywala i zachłystując się wysokim poparciem.

Cały wywiad z Janem Dziedziczakiem znajdą Państwo w dzisiejszym wydaniu "Gazety Polskiej Codziennie"

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Koronawirus wykryty u Węgra. Pracował na Diamond Princess

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com

  

Stwierdzono pierwszy przypadek zarażenia koronawirusem obywatela Węgier. Przebywa on na statku u wybrzeży Japonii - poinformował wiceminister spraw zagranicznych Węgier Tamas Menczer. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u Węgra objętego kwarantanną na statku Diamond Princess u wybrzeży Japonii. Pracował on na tej jednostce.

- Na statku pracowało trzech Węgrów - rodzeństwo muzyków i trzeci Węgier, który pracował jako kelner. Dzisiaj otrzymaliśmy informację od japońskich oficjalnych organów, że u jednego z trzech Węgrów test pod kątem koronawirusa dał pozytywny wynik. Został on odizolowany na statku

 - oznajmił wiceminister.

Menczer dodał, że od władz japońskich dostał informację, że zakażony Węgier przypuszczalnie w ciągu 2-3 dni zostanie przetransportowany ze statku do szpitala lub do ośrodka obserwacyjnego dla osób objętych kwarantanną. Według tej informacji czuje się on dobrze, nie ma gorączki i nie kaszle.

Epidemia koronawirusa rozprzestrzeniła się na 25 krajów i terytoriów na świecie, w tym na kilka europejskich, m.in. Włochy, Niemcy, Francję i Finlandię. Poza Chinami kontynentalnymi odnotowano dotąd 34 zgony – 12 w Iranie, 7 w Korei Płd., 6 we Włoszech, 4 w Japonii, 2 w Hongkongu, po jednym na Filipinach, na Tajwanie, i we Francji.

Po Chinach krajem, gdzie wirus najszybciej się rozprzestrzenia, jest Korea Południowa. Do 763 wzrosła tam liczba zakażonych koronawirusem wywołującym ostre zapalenie płuc – podało w poniedziałek Centrum Kontroli Zachorowań i Prewencji w Seulu. W niedzielę zanotowano 161 przypadków nowych zakażeń. Z powodu koronawirusa zmarło tam siedem osób.

W ostatnich dniach coraz więcej przypadków zachorowań stwierdzono we Włoszech, gdzie na północy kraju w kilka dni stwierdzono 219 przypadków zachorowań. Zmarło sześć osób zakażonych koronawirusem. W Lombardii i w Wenecji Euganejskiej zanotowano zdecydowaną większość z potwierdzonych dotąd we Włoszech przypadków.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts