Nowoczesna wybrała Szłapkę. Co to oznacza? Posłowie Platformy piszą o „nowym etapie współpracy”

Adam Szłapka / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska

  

Adam Szłapka został przewodniczącym partii Nowoczesna, po czym w obozie Platformy Obywatelskiej zapanowała... nieukrywana radość. Borys Budka i Grzegorz Schetyna wyrazili już pochlebne opinie dotyczące tego wyboru. A przecież już wkrótce ten najważniejszy wybór na najbliższe lata czeka właśnie PO.

Dziś podczas konwencji Nowoczesnej dotychczasowa liderka partii Katarzyna Lubnauer złożyła rezygnację z funkcji przewodniczącej partii. Nowym przewodniczącym został Adam Szłapka. O fotel lidera partii, oprócz Szłapki, ubiegał się także poseł Krzysztof Mieszkowski. Szłapka uzyskał 66 głosów, na Mieszkowskiego zagłosowało 41 delegatów.

Wybór Adama Szłapki na przewodniczącego partii spotkał się z pochwałami ze strony polityków Platformy Obywatelskiej.

- Adam Szłapka jest osobą profesjonalną i pracowitą, miał bardzo dobry wynik wyborczy i jestem przekonany, że ta nasza współpraca będzie układała się bardzo dobrze i że Nowoczesna będzie silnym partnerem w Koalicji Obywatelskiej

- powiedział Borys Budka.

Odniósł się także do odejścia Katarzyny Lubnauer, o jakim portal Niezalezna.pl pisał już w październiku.

- Doceniam też profesjonalizm i pracowitość Katarzyny Lubnauer i wysiłek jaki włożyła w nasz wspólny projekt Koalicji Obywatelskiej. Cenię również to, że była w stanie poddać się tej weryfikacji

- wskazał.

Dodał, że liczy na dalszą współpracę w prezydium Klubu Koalicji Obywatelskiej.

- Lubnauer jest moją zastępczynią i tak się umówiliśmy, że chce dalej aktywnie brać udział w pracach klubu i za to jestem jej wdzięczny

- powiedział

Zmiany w Nowoczesnej skomentował też na Twitterze Grzegorz Schetyna.

- Dziś rozpoczyna się nowy etap współpracy między Nowoczesną a Platformą. Bardzo dziękuję Katarzynie Lubnauer za cztery lata współpracy. Nowemu przewodniczącemu Adamowi Szłapce gratuluję i życzę wielu wspólnych zwycięstw i dalszej dobrej współpracy w ramach Koalicji Obywatelskiej

- napisał lider PO.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Władze USA deklaruje większe poparcie dla lidera wenezuelskiej opozycji Juana Guaido

/ Juan Guaido / youtube.com/printscreen

  

Stany Zjednoczone podejmą więcej działań w celu wsparcia lidera wenezuelskiej opozycji Juana Guaido - powiedział dziś sekretarz stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z Guaido, uznanym za legalnego prezydenta Wenezueli przez ponad 50 krajów, w tym USA.

Oczekiwałbym w pełni, że Stany Zjednoczone podejmą dalsze działania, aby nadal wspierać prezydenta Guaido i naród wenezuelski” - powiedział dziennikarzom Pompeo po konferencji poświęconej walce z terroryzmem, która odbyła się w stolicy Kolumbii, Bogocie.

„Nie mówimy o konkretnych sankcjach, ale wszyscy mogą w pełni oczekiwać, że Stany Zjednoczone jeszcze nie skończyły (działać -red.)” - dodał Pompeo, nie precyzując, jakie działania podejmie Waszyngton.

Sekretarz stanu odmówił odpowiedzi na pytanie, czy Stany Zjednoczone są gotowe nałożyć sankcje na Rosję za poparcie Nicolasa Maduro. W 2018 roku Maduro wygrał wybory prezydenckie w Wenezueli, zapewniając sobie drugą kadencję, ale ponieważ nie dopuścił do startu głównych rywali, wybory nie zostały uznane przez większość krajów zachodnich i latynoamerykańskich.

Jak ocenił Pompeo, rządzona przez Maduro Wenezuela, która przeżywa załamanie gospodarcze i hiperinflację, jest "państwem upadłym".

„Odbędziemy ważne spotkania w Europie, w Unii Europejskiej, a szczególnie w Davos” - powiedział dziennikarzom Guaido, który po konferencji udał się do Davos w Szwajcarii, aby wziąć udział w Światowym Forum Ekonomicznym. „Istnieją siły, których nie sposób powstrzymać, takie jak te, które dążą do demokracji” - dodał.

W Wenezueli od roku trwa kryzys polityczny i stan faktycznej dwuwładzy. Państwa UE i USA uznają Guaido za prawowitego prezydenta, a na reżim Maduro nałożono już w kilku rundach amerykańskie i europejskie sankcje.

Szef unijnej dyplomacji Josep Borrell zapowiedział wcześniej w poniedziałek, że w środę spotka się w Brukseli z Guaido.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts