Pokazy bielizny Victoria's Secret były corocznym punktem marketingowym marki, który przyciągał przed ekrany rzesze fanów topowych światowych modelek. Były wśród nich także Polki: Magdalena Frąckowiak, Kasia Struss, czy Monica Jac Jagaciak.

Tym razem marka zrezygnowała z pokazu. Oficjalnym powodem jest "ewolucja marketingowa" firmy. Jak podaje BBC, pokazy z roku na rok traciły oglądalność. Przybywało za to oskarżeń o uprzedmiotowianie kobiet. Marka szczególnie atakowana jest przez organizacje feministyczne.

Victoria's Secret zarzuca się również brak różnorodności - w pokazach biorą udział tylko piękne modelki o określonych rozmiarach. Postępowcom w szczególności podpadł w zeszłym roku ówczesny szef marketingu, który w wywiadzie powiedział, że wśród "aniołków" nie ma miejsca na osoby transpłciowe.

Marka Victoria's Secret i jej pokazy pomogły wielu kobietom znaleźć się w czołówce twarzy modelingu. Wśród nich były takie modelki jak Naomi Campbell, Adriana Lima, Heidi Klum, Claudia Schiffer, czy Miranda Kerr.