Ugodził księdza nożem - odpowie za usiłowanie zabójstwa. Zygmuntowi W. grozi dożywocie

56-letni Zygmunt W. w czerwcu 2019 r. przed jednym z wrocławskich kościołów ugodził nożem księdza. - Akt oskarżenia w tej sprawie trafił do wrocławskiego sądu – przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk. Mężczyźnie za usiłowanie zabójstwa grozi dożywocie.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Senlay

Do zdarzenia doszło 10 czerwca 2019 roku we Wrocławiu, przed kościołem Najświętszej Marii Panny po godzinie 8 rano. O sprawie poinformował wtedy na Twitterze polityk PiS Rafał Ślusarz.

Przed chwilą ugodzono nożem księdza wchodzącego odprawić Mszę łacińską do kościoła NMP na Piasku we Wrocławiu. Ksiądz trafił do szpitala, sprawca ujęty

- napisał.

Przed wejściem do kościoła, mężczyzna podszedł do duchownego, rozpoczął z nim rozmowę, a następnie ugodził go nożem w okolice klatki piersiowej.

Napastnik został zatrzymany przez przechodniów i przekazany policji. Ksiądz trafił do szpitala, gdzie przeszedł operację.

W. został oskarżony przez wrocławską prokuraturę o usiłowanie zabójstwa księdza, poprzez zadanie mu ciosu nożem w okolicę klatki piersiowej.

„Zygmunt W. jedynie początkowo przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia”

- podała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prok. Justyna Pilarczyk.

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

#Zygmunt W. #nóż #atak #ksiądz

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo