Lubnauer zrezygnuje z kierowania Nowoczesną. Nasz news sprzed wielu tygodni potwierdzony!

Katarzyna Lubnauer / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Jak informuje Polska Agencja Prasowa, podczas niedzielnej konwencji Nowoczesnej, Katarzyna Lubnauer ma złożyć rezygnację z funkcji przewodniczącej partii, a nowym liderem ma zostać Adam Szłapka. Nasz portal o takiej zmianie w kierownictwie Nowoczesnej informował już miesiąc temu. Według informacji, do których dotarł wówczas portal niezalezna.pl, działacze partii nie są zadowoleni ze sposobu sprawowania władzy przez Katarzynę Lubnauer

W niedzielę odbędzie się konwencja Nowoczesnej, podczas której ma dokonać się - jak informuje rzeczniczka partii, Paulina Hennig-Kloska "podsumowanie wyborów i wyznaczenie priorytetów na przyszłość". Konwencja to według niej również "idealny moment, by przedyskutować stanowisko w sprawie wyborów prezydenckich", czy N. poprze któregoś z kandydatów PO, czy zdecyduje się na własnego.

Jak podaje PAP, podczas konwencji ma dokonać się również zmiana dotychczasowego przewodniczącego partii. Rezygnację z tego stanowiska ma złożyć Katarzyna Lubnauer, a zastąpić miałby ją Adam Szłapka. 

- Jest decyzja, że Katarzyna Lubnauer będzie składać rezygnację z pełnionej funkcji. Na ten moment osobą, która jako jedyna będzie się ubiegała o funkcję przewodniczącego jest Adam Szłapka - powiedział Polskiej Agencji Prasowej jeden z członków zarządu partii. Prawdopodobnie Lubnauer pozostanie w zarządzie ugrupowania.

O rezygnacji Lubnauer ze stanowiska przewodniczącej Nowoczesnej i postawieniu na Adama Szłapkę portal niezalezna.pl informował już 20 października. 

Działacze partii nie są zadowoleni ze sposobu sprawowania władzy przez Katarzynę Lubnauer. Według nich następczyni Petru "topi Nowoczesną"

- pisaliśmy na naszych stronach.

Sama Lubnauer pod koniec października tak komentowała sprawę na łamach "Faktu":

- (...) Na pewno nie zamierzam być przewodniczącą Nowoczesnej do końca życia. Nie umrę jako przewodnicząca Nowoczesnej, nie jestem koreańskim przywódcą.

W ostatnich dniach w rozmowie z radiem RMF szefowa N. stwierdziła, że bardzo poważnie "rozważam, czy nie jest najwyższy czas, żeby zrezygnować, ale podejmę decyzje wtedy, kiedy będę gotowa"

- Mam poczucie, że wypełniłam misję, której się podjęłam. Nie jestem przywiązana do stanowiska - podkreślała w środowej rozmowie w RMF FM.

Niedzielna konwencja rozpocznie się o godzinie 11 częścią otwartą dla mediów, podczas której najprawdopodobniej Lubnauer złoży swoją rezygnację. Następnie, za zamkniętymi drzwiami, delegaci dokonają wyboru nowego przewodniczącego partii. Około godz. 13 planowany jest briefing prasowy.

W wyborach w 2015 r. Szłapka zdobył mandat poselski, startując z pierwszego miejsca na liście w okręgu kaliskim. Od 2015 r. pełni stanowisko sekretarza generalnego Nowoczesnej. W 2019 r. został wybrany do Sejmu z trzeciego miejsca listy Koalicji Obywatelskiej w Poznaniu; zdobył 51 951 głosów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP, fakt24.pl, interia.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


Bałkany: Rośnie bilans ofiar koronawirusa

Zdjęcie ilustracyjne / pixabay.com/TheDigitalArtist /creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

  

Rośnie liczba ofiar pandemii koronawirusa w krajach Bałkanów. Najwięcej przypadków - 51 zgonów i 1908 infekcji - odnotowano w Serbii. W Słowenii zmarło 30 osób, 1021 jest zainfekowanych. W Bośni i Hercegowinie są już 24 ofiary i 689 zakażeń, a w Chorwacji - 15 i 1182.

Macedonia poinformowała o 18 zgonach i 555 infekcjach, Albania - o 21 i 377. W Czarnogórze potwierdzono dwa zgony i 223 zakażenia, a w Kosowie trzy ofiary śmiertelne i 145 infekcji.

W Serbii koronawirusem do niedzielnego popołudnia zakaziło się 1908 osób, a 51 chorych zmarło - podają władze medyczne na swoich stronach internetowych. Dodano, że 1082 pacjentów przebywa w szpitalach, z czego 98 na oddziałach intensywnej terapii.

Słoweńska agencja prasowa STA przekazała dziś, że według oficjalnych statystyk rządowych do poniedziałku odnotowano 1021 infekcji, z czego 21 zdiagnozowano w ciągu ostatniej doby; 30 osób zmarło, od niedzieli przybyły dwie nowe ofiary. Od początku epidemii 98 pacjentów uznano za wyleczonych. Koronawirusa wykryto u 156 pracowników służby zdrowia oraz u ok. 200 pensjonariuszy domów opieki.

W Bośni i Hercegowinie do dzisiaj rano potwierdzono 689 zakażeń, z czego 371 w Federacji Muzułmańsko-Chorwackiej, 304 w Republice Serbskiej i 14 w Dystrykcie Brczko. W całym kraju na Covid-19 zmarło już 24 chorych - 17 w części muzułmańsko-chorwackiej i 7 w serbskiej - zakomunikowały władze medyczne poszczególnych jednostek administracyjnych tego państwa.

Chorwacki instytut zdrowia publicznego poinformował w niedzielę o 1182 infekcjach i 15 ofiarach śmiertelnych koronawirusa. 125 chorych wyleczono. Najwięcej przypadków wykryto w stołecznym Zagrzebiu, w Splicie i w Osijeku.

Rząd Macedonii Północnej podał w niedzielę po południu, że bilans epidemii w tym kraju to 18 zmarłych i 555 zakażonych, spośród których 72 zdiagnozowano w ciągu ostatniej doby. 23 pacjentów wróciło do zdrowia.

Na stronach internetowych ministerstwa zdrowia Albanii czytamy dziś o 377 przypadkach infekcji i 21 zgonach. W ciągu ostatniej doby odnotowano 16 nowych zakażeń, a jedna osoba zmarła.

Resort zdrowia Czarnogóry poinformował w o 223 potwierdzonych zakażeniach koronawirusem. Dwie osoby zmarły, a 37 pozostaje hospitalizowanych.

W Kosowie wykryto 145 infekcji wirusem SARS-CoV-2, trzech chorych nie udało się uratować - wyjaśnia komunikat tamtejszych władz medycznych.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts