Premier Morawiecki w rozmowie na żywo z Polakami! "Rodzina i państwo to największe wynalazki ludzkości"

Mateusz Morawiecki / screen z transmisji

  

Premier Mateusz Morawiecki kolejny raz spotkał się z Polakami w transmisji na żywo w formule "Q&A", czyli "pytania i odpowiedzi". Internauci chętnie pytali premiera nie tylko o politykę, ale również o życie prywatne. - Rodzina i państwo to największe wynalazki ludzkości, bo organizują życie człowieka, uczą wrażliwości - mówił.

Jedno z pierwszych pytań dotyczyło roli rodziny, a w tej kwestii szef rządu miał do powiedzenia sporo:

- Rodzina i państwo to największe wynalazki ludzkości, bo organizują życie człowieka, uczą wrażliwości. Państwo jest miejscem, w którym naród, społeczność, społeczeństwa, różne narody w ramach jednego państwa, budują swoją przyszłość w oparciu o mechanizmy instytucjonalne, podatkowe i wszelkie inne. Zwróćcie uwagę na to, że z niewielkimi wyjątkami narody bez państwa zbyt długo nie mogły przetrwać. Więc będziemy wzmacniać rodziny na szereg sposobów, i od strony finansowej i od strony wsparcia dla dzieci i młodzieży

- mówił premier Mateusz Morawiecki, wśród tych działań wymieniając m.in. Kartę Wielkiej Rodziny.

Inne z pytań dotyczyło podatku PIT. Skąd wziął się pomysł wprowadzenia zerowego PIT dla osób młodych, do 26. roku życia? Jak się okazuje, ciekawi to nie tylko Polaków, ale także wielu polityków i media ze świata.

- PIT jest jednym z głównych źródeł dochodu. Podatek PIT jest jednym z głównych podatków, więc trzeba gospodarować nim oszczędnie. Dla młodych, żeby tu zostali, nie wyjeżdżali, znaleźli swoją pierwszą pracę, zdecydowaliśmy się na taki rewolucyjny projekt. Mówię rewolucyjny, bo kanclerz Niemiec i paru innych przywódców, a także media z USA bardzo się tym zainteresowały. Bo zerowy podatek rzeczywiście robi wrażenie. Chodzi nam o to, żeby ci, którzy nie skończyli 26 lat tu w Polsce znaleźli pierwszą pracę, nauczyli się czegoś i później pracodawcy mogą zapłacić więcej. Dla wszystkich obniżyliśmy podatek z 18 na 17 procent

- podkreślił szef rządu.

Morawiecki mówił też o tym, o jakim kraju marzy.

Państwo moich marzeń to państwo silne dla silnych, a wyrozumiałe dla trochę słabszych, dla tych, którzy są trochę mniej uposażeni, mniej zarabiają, dla seniorów, osób z niepełnosprawnościami państwo powinno być szczodre, otwarte, dostępne, wyrozumiałe. Dla silniejszych, bogatszych, tych, którzy na przykład próbują uniknąć płacenia podatków, powinno być twarde

- dodał.

Co ciekawe, jedno z pytań dotyczyło... legalizacji jednej z popularnych używek.

- Jestem przeciwnikiem wszystkich narkotyków, różnych używek. Jako premier mam dostęp do danych dotyczących tragicznych wypadków dotyczących dopalaczy. Bardzo was przestrzegam: nie bierzcie tego świństwa do ust. Bardzo wiele osób przeszło przez to na tamten świat. Starajcie się unikać dopalaczy, one są śmiercionośne, powodują tragedie życiowe

- odpowiedział premier, przestrzegając internautów.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, facebook.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Izrael wciąż bez rządu

zdjęcie ilustracyjne, / pixabay.com/krystianwin

  

Fiaskiem zakończyły się w Izraelu wysiłki na rzecz utworzenia rządu po wrześniowych wyborach parlamentarnych. W środę tuż przed północą czasu miejscowego minął termin sformowania koalicji rządowej. Jak poinformował parlament, nowe wybory odbędą się w marcu.

Po raz pierwszy w historii Izraela będą to trzecie wybory parlamentarne w tym kraju w ciągu niespełna roku.

Według wcześniejszych sondaży kolejne głosowanie zakończy się takim samym wynikiem, jak ostatnie wybory z września, co doprowadzi zapewne do kolejnych wielu miesięcy koalicyjnych negocjacji.

W historii Izraela jeszcze żadna partia nie uzyskała w wyborach większości pozwalającej na samodzielne utworzenie rządu, dlatego gabinety koalicyjne są w tym kraju normą.

Wybory z 17 września wygrał centrolewicowy sojusz Benny'ego Gantza Niebiesko-Biali, zdobywając 33 mandaty w 120-miejscowym Knesecie, a centroprawicowy Likud Netanjahu wywalczył 32 mandaty.

Prezydent Izraela Reuwen Riwlin powierzył 23 października Gantzowi, byłemu szefowi sztabu generalnego izraelskiej armii, misję utworzenia gabinetu. Ten jednak nie zdołał sformować koalicyjnego rządu. Fiaskiem zakończyła się także podjęta przez premiera Benjamina Netanjahu próba nakłonienia swego politycznego rywala, Benny'ego Gantza, do utworzenia rządu jedności.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl,


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl