Stabilizacja złotego wobec euro

  

- Złoty w najbliższym czasie będzie oscylował wokół 4,30 wobec euro – uważają ekonomiści. Ich zdaniem dochodowość dziesięciolatek będzie poruszać się w szerokiej konsolidacji – 1,85-2,10 proc.

- Spodziewam się w najbliższym czasie stabilizacji złotego wobec euro na poziomie 4,30

- powiedział główny ekonomista XTB Przemysław Kwiecień.

- Dzisiejsze odczyty z kraju i z zagranicy (produkcja przemysłowa i PMI dla strefy euro) były mieszane, choć sporym negatywnym zaskoczeniem okazały się dane na temat produkcji budowlano - montażowej. Gdyby budowlanka zaczęła w przyszłości powtarzać tak słabe odczyty, wówczas mogłoby to stanowić źródło niepokoju

– dodał.

Główny Urząd Statystyczny podał, że produkcja przemysłowa w październiku rdr wzrosła o 3,5 proc. wobec konsensusu wzrostu o 2,3 proc. i po wzroście o 5,6 proc. we wrześniu, a produkcja budowlano-montażowa w październiku rdr spadła o 4,0 proc. wobec konsensusu wzrostu o 5,7 proc. i po wzroście o 7,6 proc. we wrześniu.

Jego zdaniem w przypadku głównej pary walutowej świata – EUR/USD – należy zakładać konsolidację w przedziale 1,09-1,12, dopóki na rynek nie napłyną dane na niekorzyść którejkolwiek ze składowych pary (np. silniejsze osłabienie wzrostu gospodarczego w USA).

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Próbował zgwałcić 13-latka. Grozi mu 15 lat więzienia

/ pixabay

  

Do 15 lat więzienia grozi 39-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o próbę zgwałcenia w nocy z piątku na sobotę w Malborku (Pomorskie) 13-letniego chłopca oraz dopuszczenia się wobec niego innej czynności seksualnej.

O postawieniu zarzutów mężczyźnie poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Pokrzywdzony to 13-letni chłopiec. Uczestniczył w imprezie sportowej, która odbywała się na terenie Malborka. Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 grudnia w miejscu, w którym chłopiec wraz z innymi uczestnikami nocował

- dodała Wawryniuk.

Prokuratura postawiła 39-letniemu mężczyźnie zarzut "usiłowania doprowadzenia przemocą małoletniego pokrzywdzonego do obcowania płciowego oraz dopuszczenia się wobec niego innej czynności seksualnej".

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do organów ścigania, 39-latek jest trenerem siatkówki. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Prokuratura wystąpiła do sądu o jego aresztowanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl