Rok prezydentury Trzaskowskiego i... druzgocące podsumowanie! "Zrobił kpinę z własnego programu"

Zdjęcie ilustracyjne / Maciej Luczniewski/Gazeta Polska; trzaskowskiwatch.com

  

- Nie było w Polsce jeszcze polityka, który zrobił sobie taką kpinę z własnego programu - tak rok rządów Rafała Trzaskowskiego podsumowuje europoseł Zjednoczonej Prawicy Patryk Jaki. Według niego, Trzaskowski złamał zdecydowaną większość swoich obietnic. Po potwierdzenie odsyła do strony "Trzaskowski Watch".

22 listopada 2018 roku Rafał Trzaskowski objął stanowisko prezydenta Warszawy. W pierwszą rocznicę tego wydarzenia przyszedł czas na podsumowania tego, co zostało przez ten rok zrobione.

- Dokładnie rok temu został zaprzysiężony Rafał Trzaskowski. Nie było w Polsce jeszcze polityka, który zrobił sobie taką kpinę z własnego programu. Na 59 obietnic, które da się zweryfikować - złamał 55

- napisał w mediach społecznościowych europoseł Patryk Jaki, który rywalizował z Trzaskowskim o fotel prezydenta Warszawy.

Według europarlamentarzysty, Warszawa pogrąża się w marazmie.

- Dalej nie ma wizji rozwoju Warszawy. Jest marnotrawienie pieniędzy na strefę palet‬, tramwaje różnorodności, zobowiązania z LGBT +. Miasto zżera korupcja i kolejne kryzysy wynikające z niekompetencji, jak Czajka. Jakość rządzenia spadła w stosunku do Hanny Gronkiewicz-Waltz, czego symbolem stał się problem z kozami. Warszawa PO była jednym miastem w Polsce, które miało problem z wypłatą 500 Plus. Prezydent zamiast zająć się przyziemnymi sprawami miasta, rozpętał wojnę ideologiczna a sami bawi się podróżami po świecie

- dodał Jaki.

Jakby na potwierdzenie tych słów, zaglądamy na stronę trzaskowskiwatch.com. Wita nas hasło: "Rafał Trzaskowski naobiecywał... Ile z tego zostało? Sprawdź sam". Trzeba przyznać, że bilans jest druzgocący dla prezydenta Warszawy.

Kolorem zielonym zaznaczono spełnione obietnice, stanowiące tylko ponad 6 procent ogółu. Pojawia się tam słynna karta LGBT, a do tego bezpłatne szczepienia dla warszawiaków, którzy ukończyli 65. rok życia, program szczepień ochronnych przeciw HPV dla 12-letnich dzieci i dofinansowanie programu in vitro.

Zdecydowanie więcej, bo 55, jest obietnic niespełnionych. Wśród nich są takie, które "oczekują na reakcję", ale też wiele jest z gatunku tych, które już są przesądzone: jak na przykład Budowa obwodnicy Śródmiejskiej poprowadzonej w tunelu pod rondem Wiatraczna, posadzenie miliona drzew do 2020 roku, budowa Nadwiślańskiego Parku czy modernizacja stadionu Polonii. Zresztą, w kwestiach sportowych wątpliwości jest więcej - na przykład o zamknięty stadion na Marymoncie walczyć muszą działacze sportowi, na czele z dziennikarzem Krzysztofem Stanowskim.

Krótko mówiąc - dotychczasowa prezydentura Trzaskowskiego w stolicy rysuje się głównie w barwach, jakimi zaznaczone są niespełnione obietnice. Zobaczcie zresztą sami - na www.trzaskowskiwatch.com.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: twitter.com, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Pokojowy plan Trumpa z poparciem polskiego MSZ. "Musimy zachęcać Izrael i Palestynę do rozmów"

/ Jacek Czaputowicz - minister spraw zagranicznych / Tymon Markowski/MSZ

  

W Brukseli odbyło się spotkanie ministrów spraw zagranicznych krajów Unii Europejskiej. Jednym z tematów był tzw. pokojowy plan Donalda Trumpa m.in. Biskiego Wschodu. - Dobrze oceniam inicjatywę prezydenta USA - powiedział dziennikarzom polski szef MSZ Jacek Czaputowicz. - Chodzi o to, aby porozumienie zostało zawarte między zainteresowanymi stronami, czyli Izraelem i Palestyną - dodał.

Czaputowicz w Brukseli bierze udział w spotkaniu ministrów spraw zagranicznych krajów UE. Rozmowy dotyczyły m.in. Biskiego Wschodu.

- Jeśli chodzi o plan pokojowy na Bliskim Wschodzie, relacje Palestyna-Izrael, zwróciłem uwagę na proces warszawski jako możliwe instrumentarium wsparcia dla stron tego konfliktu, zawarcia jakiegoś przyszłościowego porozumienia. Dobrze oceniamy inicjatywę prezydenta Donalda Trumpa w tym zakresie. Chodzi o to, aby te przyszłe porozumienie - jeśli jest realne - zostało zawarte między dwoma zainteresowanymi stronami, czyli Izraelem i Palestyną, a my jako społeczność międzynarodowa powinniśmy wspierać i zachęcać obie strony do rozmów

- szef MSZ.

Jak dodał, w kwestii budowy pokoju na Bliskim Wschodu różne państwa zajmują różne stanowiska. "My zajmujemy stanowisko bardzo konstruktywne. Uważamy, że przede wszystkim powinniśmy stworzyć warunki do rozmów tych dwóch stron, czyli Izraela i Palestyny. Nie odrzucać a priori tego planu. Dyskusje oczywiście trwają" - powiedział.

Wskazał, że podnoszone są też pewne obawy, związane - na przykład - z ewentualnym nielegalnym działaniem Izraela wobec Zachodniego Brzegu Jordanu.

Czaputowicz przekazał, że poniedziałkowe rozmowy dotyczyły również sytuacji w Libii. "Uważamy, że zasadne jest przekształcenie operacji Sophia, w której Polacy uczestniczą - jest to operacja monitorująca sytuację na Morzu Śródziemnym - w inna operację, której celem będzie zapewnienie przestrzegania embarga broni" - powiedział.

Na początku lutego szef dyplomacji UE Josep Borrell wypowiedział się krytycznie o amerykańskiej propozycji rozwiązania konfliktu na Bliskim Wschodzie. Ocenił, że odbiega ona od innych "uzgodnień na szczeblu międzynarodowym".

Zapewnił w oświadczeniu, że UE jest w pełni zaangażowana w partnerstwo transatlantyckie i ceni wszelkie wysiłki na rzecz znalezienia pokojowego rozwiązania konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Zastrzegł jednak, że jest zwolennikiem rozwiązania dwupaństwowego, opartego na liniach granicznych z 1967 roku.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts