Kolektor pod Wisłą działa prawidłowo

/ By Krzysztof Gabrylewsk…, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=52788749

  

Kolektor odprowadzający ścieki z lewobrzeżnej Warszawy do oczyszczalni "Czajka" działa prawidłowo – zapewniła dziś rzecznik prasowy MPWiK w Warszawie Marzena Wojewódzka.

Naprawa kolektora została zakończona w ubiegłym tygodniu. W sobotę został uruchomiony. "Według stanu na dziś, tj. 22 listopada br., potwierdza się prawidłowe funkcjonowanie układu przesyłowego ścieków pod Wisłą" – poinformowała Wojewódzka.

Pod koniec sierpnia doszło do awarii dwóch nitek kolektora odprowadzającego ścieki do oczyszczalni "Czajka". Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji zdecydowało, by zrzucać ścieki do Wisły. W reakcji na to premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o budowie tymczasowego rurociągu, którym ścieki były przepompowywane do oczyszczalni.

Bypass tworzyły dwie nitki rurociągu o długości ponad 1 km każda i średnicy 1 m. Część przechodząca przez Wisłę została ułożona na moście pontonowym, który zbudowało wojsko. W tym czasie na zlecenie MPWiK naprawiono kolektor. Jego naprawa ma kosztować ok. 42 mln zł.

Obecnie prowadzone są prace demontażowe i wywóz sprzętu z awaryjnej przepompowni zbudowanej koło mostu Marii Skłodowskiej-Curie. Następnie zdemontowany zostanie zapasowy rurociąg. Po jego rozbiórce saperzy zdemontują most pontonowy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


30% zakażonych w Mołdawii to pracownicy medyczni

/ pixabay.com

  

- Niemal 30 proc. zakażonych koronawirusem w Mołdawii to pracownicy medyczni - oświadczył premier tego kraju Ion Chicu. Dotychczas w Mołdawii potwierdzono 752 przypadki infekcji, a 12 osób zakażonych zmarło. - Wśród ofiar śmiertelnych jest dwóch lekarzy - pisze portal NewsMaker.

Premier Mołdawii podczas briefingu przekazał, że w ciągu ostatniej doby potwierdzono 161 przypadków zachorowań na Covid-19, a trzy osoby zakażone koronawirusem zmarły. Słowa premiera cytują portale NewsMaker i TV8.

Wśród nowych zainfekowanych jest 25 lekarzy z miasta Soroki i 21 z miasta Stefan-Voda.

Łącznie koronawirusem zakaziło się 215 członków personelu medycznego. Większość zainfekowanych lekarzy (55 proc.) jest w miastach Stefan-Voda i Soroki, które zamknięto na kwarantannę.

W czwartek liczba przypadków zachorowania na Covid-19 wśród personelu medycznego wynosiła 84. Minister zdrowia tego kraju Viorica Dumbraveanu podkreśliła, że do większości zakażeń nie doszło podczas pełnienia obowiązków służbowych.

Ogółem najwięcej zakażeń w kraju odnotowano w stołecznym Kiszyniowie - 264.

Mołdawię zamieszkuje ok. 3,5 mln ludzi.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts