Szefernaker powiedział dziś na konferencji prasowej w Sejmie, że w ostatnim czasie wielokrotnie pojawiały się problemy związane z głosowaniem w Sejmie. Przypomniał, że kilka dni temu przy udzieleniu wotum zaufania rządowi premiera Mateusza Morawieckiego dwóch posłów opozycji po głosowaniu, "gdzie poparło rząd pana premiera Mateusza Morawieckiego wydało oświadczenia, że w wyniku błędu czytnika do głosowania zagłosowali 'za', a de facto byli 'przeciw'".

Jak podkreślił, w czwartek podczas głosowania dotyczącego wyboru kandydatów do TK jedno z głosowań również było przerwane ze względu na to, że - jak mówił - "pan poseł Michał Szczerba (KO) twierdził, że nie działa czytnik do głosowania".

- I przypomnę, że zostało przerwane to głosowanie na prośbę opozycji i przeprowadzone ponownie

 - dodał wiceszef MSWiA. Podkreślił, że podobnie było przy głosowaniu nad członkami KRS, gdzie - jak zaznaczył - "także prezes PiS Jarosław Kaczyński miał problem z czytnikiem do głosowania i głosował przy mównicy".

- To jest problem, który pojawia się w ostatnim czasie bardzo często. I jako klub prosimy panią marszałek Sejmu Elżbietę Witek o informację na jakim etapie jest kwestia zakupu nowego sprzętu do głosowania w Sejmie

- oświadczył wiceszef MSWiA.