Trzaskowski wybiegł przed szereg w kwestii metra? Eksperci ratusza mieli całkiem inne zdanie

Rafał Trzaskowski / fot. Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

  

W środę na Twitterze prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski poinformował o podpisaniu umowy na przygotowanie projektu budowlanego dwóch nowych stacji I linii metra w Warszawie - Plac Konstytucji i Muranów. Okazuje się jednak, że budowa jednej ze stacji - Muranów - nie była rekomendowana w opracowaniu planu transportu, który zamówił warszawski ratusz.

"Tak jak zapowiadałem w kampanii wyborczej - pracujemy nad dodatkowymi stacjami na I linii #metro. Właśnie podpisaliśmy umowę z firmą Metroprojekt na przygotowanie projektu budowlanego dwóch stacji - Plac Konstytucji i Muranów" – napisał w środę na Twitterze. Zapowiedź wzbudziła wiele kontrowersji wśród mieszkańców Warszawy, jak i radnych.

Radny PiS Dariusz Lasocki w interpelacji skierowanej do prezydenta stolicy przypomniał, że w Planie Systemu Transportowego Warszawy (PSTS) eksperci negatywnie ocenili wariant budowy stacji metra na Muranowie na I linii metra. Raport przygotowany przez Biuro Projektowo-Konsultingowe TRANSEKO, który został przygotowany dla Biura Polityki Mobilności i Transportu Urzędu m.st. Warszawy w listopadzie ubiegłego roku kosztował niemal 700 tys. zł.

"Nie rekomenduje się budowy stacji metra Muranów, głównie ze względu na obniżenie efektywności istniejącej trasy tramwajowej" – cytuje w interpelacji fragment PSTS Lasocki.

W odpowiedzi na interpelację władze miasta odpowiedziały, że podstawę do realizacji m.in. "brakujących stacji na I linii metra A12 w rejonie Pl. Konstytucji oraz A16 w rejonie Muranowa" stanowi m.in. Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego m.st. Warszawy. W odpowiedzi wskazano, że "przy podejmowaniu decyzji brane były pod uwagę także inne dokumenty i opracowania". Wymieniono m.in. Koncepcję programowo-przestrzenną stacji metra A16 w Warszawie oraz Koncepcję programowo-przestrzenna stacji A12 Plac Konstytucji autorstwa firmy Epstein Sp. z o.o.

- Powierzenie wykonania PSTS niezależnemu wykonawcy zewnętrznemu miało na celu uzyskanie świeżego i niezależnego spojrzenia na kwestie rozwoju transportu

– wyjaśnił w lutym tego roku portalowi "Transport Publiczny" Tomasz Demiańczuk z biura prasowego miasta. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...


W Moskwie odnotowano ponad 400 nowych przypadków koronawirusa

/ serbuxarev

  

W Moskwie w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 434 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, liczba zakażonych w stolicy Rosji sięgnęła tym samym 3 357 - poinformowały władze miejskie. Od początku pandemii wyzdrowiało 168 pacjentów, a 24 zmarło.

O śmierci czterech pacjentów media poinformowały w piątek wieczorem. Trzy osoby spośród tych chorych były w wieku od 80 do 86 lat. Zmarł też 34-letni mężczyzna, cierpiący na chroniczne choroby oskrzeli i serca.

Wzrost liczby zakażonych w Moskwie oznacza, że liczba przypadków Covid-19 w Rosji przekroczyła 4,5 tysiąca. Zmarło w sumie co najmniej 38 osób.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts