Coldplay nie ruszy w trasę do odwołania. Poszło o dwutlenek węgla i ochronę środowiska

/ YouTube

  

Zespół - choć wydał nową płytę "Everyday Life", która właśnie dzisiaj ma swoją premierę - postanowił nie promować jej w trasie koncertowej. Powód? Ochrona środowiska. - Przez kolejny rok lub dwa poświęcimy czas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasze trasy mogłyby być nie tylko nieszkodliwe dla środowiska, ale i pożyteczne - mówi wokalista Coldplay.

Wokalista zespołu Chris Martin w rozmowie z BBC wyjaśnił, że powodem decyzji jest troska o środowisko.

Przez kolejny rok lub dwa poświęcimy czas, aby dowiedzieć się, w jaki sposób nasze trasy mogłyby być nie tylko nieszkodliwe dla środowiska, ale i pożyteczne

- zapowiedział.

Zespół, dopóki trasy koncertowe nie będą "neutralne pod względem emisji CO2", nie zamierza się w nie zatem angażować. Jak podkreślił Martin: takim zachowaniem zespół nie ma zamiaru krytykować innych, a świecić przykładem.

Każdy z nas powinien próbować dawać z siebie w tej kwestii jak najwięcej, bez nadgorliwego krytykowania innych, bo inni podążą twoim śladem, jeśli udowodnisz, że łatwo jest to zrobić w odpowiedni sposób

- zaznaczył.

Wszyscy, w każdej z branż, musimy wypracować najlepszy sposób wykonywania naszej pracy. Nasza następna trasa będzie najlepszą możliwą wersją trasy pod względem ekologicznym

- stwierdził.

Bylibyśmy rozczarowani, gdyby nie była neutralna pod względem emisji dwutlenku węgla

- dodał.

Najtrudniejszą kwestią do rozwiązania będą loty. Zespół chce, aby podczas występów wykorzystanie przedmiotów jednorazowego użytku z plastiku spadło do zera, a także by koncerty były zasilane w jak największym stopniu za pomocą energii słonecznej.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, gazeta.pl, BBC


Wczytuję komentarze...

Próbował zgwałcić 13-latka. Grozi mu 15 lat więzienia

/ pixabay

  

Do 15 lat więzienia grozi 39-letniemu mężczyźnie, podejrzanemu o próbę zgwałcenia w nocy z piątku na sobotę w Malborku (Pomorskie) 13-letniego chłopca oraz dopuszczenia się wobec niego innej czynności seksualnej.

O postawieniu zarzutów mężczyźnie poinformowała w poniedziałek rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Gdańsku Grażyna Wawryniuk.

Pokrzywdzony to 13-letni chłopiec. Uczestniczył w imprezie sportowej, która odbywała się na terenie Malborka. Do zdarzenia doszło w nocy z 6 na 7 grudnia w miejscu, w którym chłopiec wraz z innymi uczestnikami nocował

- dodała Wawryniuk.

Prokuratura postawiła 39-letniemu mężczyźnie zarzut "usiłowania doprowadzenia przemocą małoletniego pokrzywdzonego do obcowania płciowego oraz dopuszczenia się wobec niego innej czynności seksualnej".

Według nieoficjalnych informacji ze źródeł zbliżonych do organów ścigania, 39-latek jest trenerem siatkówki. Mężczyzna nie przyznał się do winy. Prokuratura wystąpiła do sądu o jego aresztowanie.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl