Stara nowa polityka energetyczna?

  

Według deklaracji premiera Morawieckiego polityka energetyczna nowego rządu będzie polegała na obronie istniejącej energetyki konwencjonalnej i rozwoju nowej poprzez wielkie inwestycje, które na razie jednak nie zostały sprecyzowane. W exposé pojawiła się też informacja o powołaniu pełnomocnika rządu ds. odnawialnych źródeł energii.

Po likwidacji Ministerstwa Energii mamy coraz większą liczbę chętnych do dyskusji o energetyce: ministra aktywów państwowych, ministra klimatu, minister rozwoju. Pełnomocnik może zatem być sposobem na pogodzenie różnych zespół „energetyków” w rządzie i wprowadzenie bezpośredniego nadzoru premiera nad koordynacją bardzo trudnej i wymagającej polityki energetyczno-klimatycznej. Wciąż otwarte jest pytanie, czy w większym stopniu będzie to konserwacja stanu rzeczy, czy przyspieszenie i rzeczywista rewolucja w polskiej energetyce.

Autor jest redaktorem naczelnym portalu BiznesAlert

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts