Nasz zjazd w Orchard Lake

  

Dzisiaj w Seminarium Duchownym w Orchard Lake (Michigan, USA) rozpoczyna się VI Zjazd Klubów „Gazety Polskiej” w USA i Kanadzie. W obu tych krajach bardzo aktywnie działa ponad 30 klubów „GP” skupiających Polaków, którzy zdecydowali, że swoją pracę, energię i chęć działania dla dobra Polski realizują w klubach „GP”.

Należy pamiętać, że według oficjalnych danych w Stanach Zjednoczonych mieszka blisko 10 mln osób pochodzenia polskiego, a Chicago jest drugim na świecie po Warszawie miastem pod względem liczby Polaków. Takiego potencjału nie wolno zmarnować, a takie spotkanie jak w Orchard Lake będzie kolejną okazją do zastanowienia się, z kim należy budować siłę i jedność Polonii, by stała się ona pełnoprawnym uczestnikiem życia politycznego w USA. To ważne zwłaszcza rok przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych, które miejmy nadzieję wygra obecny prezydent Donald Trump. Podczas trzydniowego zjazdu odbędą się panele tematyczne, w których wezmą udział najważniejsi politycy z Polski, ludzie kultury, nauki, historycy i duże grono dziennikarzy. Przewidywana jest nieoficjalna premiera amerykańska filmu „Legiony”.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

     
Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts