Kolejny popis Brauna. Po swoich skandalicznych słowach o "zdradzie" postanowił "ukłuć" Macierewicza

Grzegorz Braun / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Po słowach o "zdradzie" w kontekście postawy polityków wobec obecności wojsk amerykańskich w Polsce, które padły z ust Grzegorza Brauna, jednego z liderów Konfederacji, Antoni Macierewicz zaapelował, by zwolennicy tej partii "mieli świadomość, jak olbrzymią szkodę czynią politycy tej formacji, atakując bezpieczeństwo militarne Polski". Dzisiaj w Telewizji Republika Braun, mówiąc o Macierewiczu, stwierdził, że "jest świadkiem upadku legendy".

W debacie po expose premiera Mateusza Morawieckiego jeden z liderów Konfederacji, Grzegorz Braun, w swoim wystąpieniu - w wątku o obecności sojuszniczych wojsk amerykańskich na terenie Polski - stwierdził:

- (...) mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. I to jest zdrada, ale wysoka izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje.

Nazajutrz jego wypowiedź, z obszernym omówieniem oraz materiałem wideo, znalazła się na portalu prokremlowskiego Sputnika.

Wczoraj Braun nazwał


Wczoraj Braun nazwał "zdradą" wojska USA w Polsce. Dziś jego wystąpienie zamieścił Sputnik

Wczoraj były szef MON, Antoni Macierewicz, odnosząc się do wypowiedzi Brauna i programu Konfederacji, stwierdził:

"Apeluję do wszystkich zwolenników Konfederacji, aby mieli świadomość, jak olbrzymią szkodę czynią politycy tej formacji, atakując bezpieczeństwo militarne Polski. Reszta programu, biorąc pod uwagę tę kwestię, jest fikcją".

Dzisiaj Braun, mówiąc o Antonim Macierewiczu, powiedział, że "jest świadkiem upadku legendy".

- Z szacunkiem dla człowieka, który mnie wyprzedza na tym łez padole więcej niż generację, z zastrzeżeniem, że to legenda dzieciństwa (...), z bólem jednak jestem świadkiem upadku tej legendy

- stwierdził Braun w Telewizji Republika. Po tych słowach stwierdził, że "nie jest w stanie tego zreferować" i zaczął odsyłać do swoich własnych publikacji.

- Muszę z bólem zauważyć, że upadek tej legendy marginalnie wyraża się też tym, że (...) z pozycji siły medialnej (...) można włożyć mi w usta zdania, których nie powiedziałem, przypisać myśli, których nie wypowiedziałem i intencje, których nie żywię - dodał Grzegorz Braun, czyniąc zarzut, że Macierewicz "miał dopuszczać się tego", "relacjonując wobec rodaków za granicą (...) przypisując mi zupełnie obłędne wypowiedzi".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ukraina: Osiem ofiar śmiertelnych po pożarze w odeskiej szkole

/ / / zrzut ekranu z YouTube/@Патріот

  

Do ośmiu wzrosła liczba ofiar śmiertelnych środowego pożaru w szkole policealnej w Odessie nad Morzem Czarnym w południowej części Ukrainy – podała dziś Państwowa Służba ds. Sytuacji Nadzwyczajnych.

W tym dniu pod zwałami spalonego gmachu odnaleziono ciała trzech osób, a w godzinach wieczornych w szpitalu zmarł strażak, który uczestniczył w akcji gaśniczej. W poprzednich dniach wydobyto szczątki trzech innych osób, zaś jedna zmarła w szpitalu jeszcze w środę.

[polecam:http://niezalezna.pl/300810-pozar-w-odeskiej-szkole-spod-gruzow-wydobyto-kolejne-dwa-ciala]

Dziesięć osób, które mogły znajdować się w szkole podczas pożaru, nadal jest poszukiwanych. W wyniku tragicznego zdarzenia ucierpiało 31 osób; dziewięć pozostaje w odeskich szpitalach.

Pożar wybuchł w środę po godz. 10 czasu lokalnego (godz. 9 w Polsce) w Odeskim College'u Ekonomii, Prawa, Hotelarstwa i Gastronomii. Doszło do niego na trzecim poziomie sześciokondygnacyjnego budynku. W tym czasie w szkole znajdowali się uczniowie i nauczyciele. Większość została ewakuowana.

Ogień zajął najpierw powierzchnię 700 metrów kwadratowych, lecz potem rozprzestrzenił się na powierzchni 2000 metrów. Czwartek i piątek były w Odessie dniami żałoby.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl