Kolejny popis Brauna. Po swoich skandalicznych słowach o "zdradzie" postanowił "ukłuć" Macierewicza

Grzegorz Braun / fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Po słowach o "zdradzie" w kontekście postawy polityków wobec obecności wojsk amerykańskich w Polsce, które padły z ust Grzegorza Brauna, jednego z liderów Konfederacji, Antoni Macierewicz zaapelował, by zwolennicy tej partii "mieli świadomość, jak olbrzymią szkodę czynią politycy tej formacji, atakując bezpieczeństwo militarne Polski". Dzisiaj w Telewizji Republika Braun, mówiąc o Macierewiczu, stwierdził, że "jest świadkiem upadku legendy".

W debacie po expose premiera Mateusza Morawieckiego jeden z liderów Konfederacji, Grzegorz Braun, w swoim wystąpieniu - w wątku o obecności sojuszniczych wojsk amerykańskich na terenie Polski - stwierdził:

- (...) mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. I to jest zdrada, ale wysoka izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje.

Nazajutrz jego wypowiedź, z obszernym omówieniem oraz materiałem wideo, znalazła się na portalu prokremlowskiego Sputnika.

Wczoraj Braun nazwał


Wczoraj Braun nazwał "zdradą" wojska USA w Polsce. Dziś jego wystąpienie zamieścił Sputnik

Wczoraj były szef MON, Antoni Macierewicz, odnosząc się do wypowiedzi Brauna i programu Konfederacji, stwierdził:

"Apeluję do wszystkich zwolenników Konfederacji, aby mieli świadomość, jak olbrzymią szkodę czynią politycy tej formacji, atakując bezpieczeństwo militarne Polski. Reszta programu, biorąc pod uwagę tę kwestię, jest fikcją".

Dzisiaj Braun, mówiąc o Antonim Macierewiczu, powiedział, że "jest świadkiem upadku legendy".

- Z szacunkiem dla człowieka, który mnie wyprzedza na tym łez padole więcej niż generację, z zastrzeżeniem, że to legenda dzieciństwa (...), z bólem jednak jestem świadkiem upadku tej legendy

- stwierdził Braun w Telewizji Republika. Po tych słowach stwierdził, że "nie jest w stanie tego zreferować" i zaczął odsyłać do swoich własnych publikacji.

- Muszę z bólem zauważyć, że upadek tej legendy marginalnie wyraża się też tym, że (...) z pozycji siły medialnej (...) można włożyć mi w usta zdania, których nie powiedziałem, przypisać myśli, których nie wypowiedziałem i intencje, których nie żywię - dodał Grzegorz Braun, czyniąc zarzut, że Macierewicz "miał dopuszczać się tego", "relacjonując wobec rodaków za granicą (...) przypisując mi zupełnie obłędne wypowiedzi".

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Strzelanina w amerykańskim supermarkecie! Sześć ofiar śmiertelnych, w tym policjant

/ twitter.com

  

W jednym ze sklepów w Jersey City w USA doszło we wtorek do strzelaniny; zginęło kilka osób - informuje CNN, powołując się na burmistrza Stevena Fulopa. Według lokalnej stacji WABC chodzi o sklep z produktami koszernymi, JC Kosher Supermarket.

Burmistrz Fulop dodał, że w strzelaninie zginął jeden policjant, a trzech innych jest rannych. Wcześniej CNN podawał, że co najmniej jeden z napastników został "zneutralizowany".

Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie - poinformowały służby prasowe Białego Domu.

Aktualizacja: Policja z Jersey City poinformowała, że zginęło przynajmniej sześć osób. Postrzelono trzech policjantów, w tym jednego śmiertelnie, zastrzelono także podejrzanych.

Do wydarzenia doszło o 12:40 czasu lokalnego. Dwóch napastników posiadających broń strzelało do policjantów i przechodniów. Wymiana ognia rozpoczęła się na cmentarzu, po czym podejrzani uciekli do sklepu z koszernymi pokarmami. 

W akcji policyjnej wzięły udział opancerzone furgonetki, jednostka SWAT oraz snajperzy. Po wejściu na miejsce wydarzenia odnaleziono kilka ciał.

Aktualizacja 22:50
Policja poinformowała, że policjant, który został zastrzelony padł ofiarą zasadzki. Sprawa nie ma związku z terroryzmem.

Aktualizacja 22:56
Poinformowano, że zginęło sześć osób: policjant, dwóch napastników i trzech cywili. Prawdopodobnie strzelanina miała związek z nieudaną próbą sprzedaży narkotyków.

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl