Katarzyna Piekarska na czele parlamentarnego zespołu przyjaciół zwierząt

/ fot. wikipedia

  

Katarzyna Piekarska (KO) została w czwartek wybrana przewodniczącą parlamentarnego zespołu przyjaciół zwierząt, który zebrał się na pierwszym posiedzeniu. Jej zastępcami zostali: Marek Suski (PiS), Małgorzata Tracz (KO), Paweł Bejda (PSL-Kukiz15) i Katarzyna Kretkowska (Lewica). Jednym z członków zespołu jest też prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Bardzo się cieszę, że tym zespole są przedstawiciele wszystkich wiodących sił politycznych

- powiedziała Piekarska po posiedzeniu zespołu. "Reprezentujemy wspólnie miłość do zwierzaków" - dodała. Podkreśliła, że jest dużo do zrobienia w sprawach zwierząt.

Jest bardzo wiele tematów kontrowersyjnych, które, mam nadzieję, uda się załatwić w tej kadencji. To przede wszystkim jest zakaz hodowli na futra oraz zakaz występowania zwierząt w cyrkach

- powiedziała Piekarska. Nowe prawo - jej zdaniem - jest też potrzebne w odniesieniu do zwierząt w laboratoriach i zwierząt w rzeźniach.

Chcemy zorganizować w pierwszym kwartale kongres praw zwierząt, gdzie chcemy zaprosić organizacje pozarządowe, naukowców zajmujących się ochroną praw zwierząt, wypracować różnego rodzaju postulaty, które zostaną przełożone na język ustaw

- poinformowała posłanka.

Zwróciła uwagę, że to jeden z najliczniejszych zespołów - liczy on około 30 osób. Piekarska ma nadzieję, że w pracach zespołu będzie brał udział np. Krzysztof Czabański, który działał w analogicznym zespole w poprzedniej kadencji, a także przewodniczący poprzedniego zespołu Paweł Suski, choć obaj w IX kadencji nie są posłami. Zaprasza też organizacje pozarządowe, których celem jest ochrona zwierząt. "Bez tych organizacji zespół nie da sobie rady" - zaznaczyła.

Piekarska podkreśliła, że jednym z członków zespołu jest też prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Mnie to bardzo cieszy, że prezes największej partii jest z nami. Zdaję sobie sprawę, że jest to człowiek niezwykle zajęty, więc pewnie na co dzień nie będzie uczestniczył w pracach zespołu

- powiedziała. "Mam nadzieję na obecność pana prezesa na kongresie praw zwierząt" - dodała posłanka.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Wuhan odcięte od świata z powodu koronawirusa? Władze miasta zawieszą transport publiczny

/ pixabay.com/DarkoStojanovic

  

Władze chińskiego Wuhan chcą, by mieszkańcy nie opuszczali miasta od czwartku do odwołania. Zawieszony zostaje wszelki transport publiczny, którym można wydostać się z aglomeracji. To efekt rozprzestrzeniania się nowego koronawirusa, którego epidemia wybuchła w Wuhan.

Według chińskiej telewizji publicznej w czwartek autobusy, metro, promy i dalekobieżne sieci transportu pasażerskiego zostaną zawieszone od godz. 10 rano czasu lokalnego, a lotnisko i dworce kolejowe będą zamknięte. Chiński rząd zwrócił się do mieszkańców 11-milionowego Wuhan, aby nie opuszczali miasta, chyba że zaistnieją szczególne okoliczności.

W całych Chinach w związku z epidemią koronawirusa panuje stan wzmożonej ostrożności. Chińczycy odwołują wycieczki, noszą maski na twarzach, unikają miejsc publicznych, takich jak kina i centra handlowe, a niektórzy nawet sposobu na poradzenie sobie z wirusem szukają w symulacyjnych grach internetowych lub w filmach opowiadających o katastroficznych epidemiach.

Wuhan jest głównym ośrodkiem przemysłowym i handlowym w środkowych Chinach oraz węzłem transportowym, w którym znajduje się największy w kraju port śródlądowy. Pierwsze przypadki zarażenia się nowym koronawirusem stwierdzono w tym mieście tuż przed Nowym Rokiem. Potem choroba rozprzestrzeniła się na inne wielkie aglomeracje chińskie - Pekin, Szanghaj, Makau, Hongkong.

W środę chińska telewizja publiczna podała, że liczba ofiar śmiertelnych nowego koronawirusa wzrosła do 17, a potwierdzonych przypadków zarażenia jest 444. Z kolei dziennik "China Daily" poinformował, że zarażone są już 544 osoby. [polecam:https://niezalezna.pl/307282-setki-zakazen-nowym-koronawirusem]

Poza Chinami nowy koronawirus został już wykryty w Tajlandii, Japonii, Korei Południowej i USA, a podejrzenie zarażenia pojawiło się w Meksyku. Nadzwyczajne środki ostrożności powzięto na lotniskach w Singapurze, Serbii i Wielkiej Brytanii. Natomiast Komisja Europejska zdecydowała o zwołaniu Komitetu ds. Bezpieczeństwa Zdrowia, złożonego z przedstawicieli państw członkowskich.

Objawy choroby obejmują gorączkę, trudności w oddychaniu, a także nacieki w płucach. Światowa Organizacja Zdrowia przesłała do szpitali na całym świecie wytyczne, dotyczące zapobiegania zarażeniom i ich kontroli. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts