Premier Morawiecki otworzył forum elektromobilności. „Polska jest liderem w wielu jej obszarach"

Mateusz Morawiecki / twitter.com/PremierRP

  

- Elektromobilność pozostaje priorytetem, Polska jest liderem w wielu jej obszarach - oświadczył dziś premier Mateusz Morawiecki, otwierając w Warszawie forum poświęcone elektromobilności.

Jak mówił, "rozpoczęliśmy przygodę z elektromobilnością w 2016 r." i od tego czasu rząd wspierał rozwój rynku. Wymienił m.in. zachęty podatkowe oraz ustawę o elektromobilności i paliwach alternatywnych, która - w ocenie Morawieckiego - "jest ustawą pionierską".

Szef rządu powiedział, że polski przemysł motoryzacyjny daje silne podstawy do rozwoju elektromobilności. Wskazał m.in., że Polska jest największym producentem i eksporterem autobusów elektrycznych w UE.

Morawiecki podkreślał, że w ostatnich latach liczba autobusów elektrycznych na polskich drogach i ulicach "wzrosła znacząco", a liczba punktów ładowania zwiększyła się 5-krotnie.

"Jestem przekonany, że wsparcie dla rynku elektromobilności przyspieszy transformację sektora transportowego w stronę zeroemisyjnego"

- dodał.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...


Andrzej Duda: Głosowanie korespondencyjne, jak to w Bawarii, jest jakimś rozwiązaniem

Andrzej Duda / Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

  

Trzeba stworzyć takie warunki, żeby bezpiecznie przeprowadzić wybory. Pomysł głosowania korespondencyjnego, na wzór głosowania jakie było przygotowane w Bawarii, jest jakimś rozwiązaniem, bo te wybory przeprowadzone całkiem niedawno w sytuacji epidemicznej udały się – powiedział dziś Andrzej Duda. Prezydent pytany czy mogłyby się odbyć w tej formie pwoiedział: „Gdyby wybory prezydenckie miały być tak przeprowadzone, zachowując wszystkie reguły zgodności z prawem, to ja uważam, że tak”.

Prezydent Andrzej Duda pytany był w radiowej Jedynce o formę głosowania korespondencyjnego w wyborach.

Przeprowadzenie tych wyborów przed dniem 6 sierpnia, tzn. tak, by był wybrany prezydent na dzień 6 sierpnia jest wymuszone przez samą konstytucję

– mówił dziś prezydent Andrzej Duda.

„Z jednej strony trzeba zachować bezpieczeństwo dla życia lub zdrowia Polaków, nas wszystkich, a z drugiej strony jednak dopełnić obowiązków konstytucyjnych i przeprowadzić te wybory tak, by porządek konstytucyjny został zachowany” – dodał.

Jedyne co, to trzeba stworzyć takie warunki, żeby bezpiecznie przeprowadzić wybory. W ogóle ten pomysł głosowania korespondencyjnego, na wzór głosowania jakie było przygotowane w Bawarii, jest jakimś rozwiązaniem, bo te wybory przeprowadzone całkiem niedawno w sytuacji epidemicznej i to bardzo poważnej, bo w Niemczech sytuacja jest dużo trudniejsza niż u nas, udały się. Wybory zostały dobrze przeprowadzone, była stosunkowo wysoka ponad 50 proc. frekwencja. W związku z powyższym jest to coś, co można zrobić. Gdyby wybory prezydenckie miały być tak przeprowadzone, kiedy zachowując wszystkie reguły zgodności z prawem, to ja uważam, że tak. Ale powtarzam, muszą być tak przeprowadzone, by bezpieczeństwo obywateli było w jak największym stopniu zagwarantowane

– mówił Andrzej Duda.

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts