Smartfonowi szantażyści

  

W Polsce działa kilka doskonale zorganizowanych i wyposażonych grup, które bezprawnie nagrywają biznesmenów i polityków, m.in. instalując programy szpiegujące w ich telefonach. Głównie chodzi o smartfony z systemem operacyjnym Android. Jednak niedawno jedna z takich szajek (jak wynika z notatki, która trafiła do jednej ze służb) nabyła od rosyjskich hakerów program szpiegujący użytkowników iPhonów.

Aparat może się nim zainfekować zdalnie, np. poprzez otwarcie pustego esemesa. Sprawa jest poważna, bo takie grupy po miesiącach rejestrowania poczynań swojej ofiary przechodzą do działania. Szantaż jest jeszcze skuteczniejszy, gdy okaże się, że dany biznesmen prowadzi działal-ność wątpliwą prawnie, np. oszukuje na podatkach. Sumy płacone szantażystom sięgają wtedy nawet kilku milionów złotych. Niedawno pewien biznesmen z branży turystycznej miał zapłacić 4 mln zł za kompromitujący go materiał. Przynajmniej w dwóch służbach jest szczegółowa wiedza na temat grupy, która zgarnęła te pieniądze. Dlaczego więc jej członkowie dalej pozostają na wolności?

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts