Ruszyło zgrupowanie MARS-19

/ mat. 23. PA / 23pa.wp.mil.pl

  

W ośrodku szkolenia CSAiU w Toruniu zainaugurowano zgrupowanie pododdziałów Wojsk Rakietowych i Artylerii. Żołnierzy 3 dywizjonu artylerii rakietowej wykonali już pierwsze zadania ogniowe - podaje 23. Śląski Pułk Artylerii.

Zgrupowanie zainaugurowano 19 listopada br. uroczystą zbiórką ćwiczących z udziałem Zastępcy Szefa Zarządu Wojsk Rakietowych i Artylerii Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych płk. Andrzeja Kupisa, dowódców pułków artylerii oraz przedstawicieli jednostek i instytucji zabezpieczających szkolenie.

Po zapoznaniu z najważniejszymi zadaniami tegorocznego zgrupowania przeprowadzono szczegółowy instruktaż z zasad bezpieczeństwa obowiązujących na obiektach toruńskiego ośrodka szkolenia, a następnie dowódca 23 pułku artylerii płk Grzegorz Potrzuski określił cele szkolenia i najważniejsze zadania przewidziane do realizacji przez artylerzystów z Bolesławca.

Bezpośrednio po zbiórce pododdziały przystąpiły do realizacji szkolenia bojowego. Podczas zajęć ze strzelania i kierowania ogniem podwładni ppłk. Piotra Kobyłeckiego, dowódcy 3 dywizjonu artylerii rakietowej, doskonalili wykonywanie norm taktycznych i zadań bojowych. Przeprowadzony przez dowódcę dywizjonu trening kierowania ogniem ze strzelaniem amunicją bojową był sprawdzianem wyszkolenia obsług i sprawdzeniem umiejętności kierowania ogniem przez dowódców baterii.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: 23. PA

Wczytuję komentarze...

Frasyniuk wzywa opozycję do walki z „opresyjną władzą”. Kto polubił jego wpis? ZOBACZ

Władysław Frasyniuk / Fot. Marcin Pegaz/Gazeta Polska

  

Władysław Frasyniuk ciężko znosi rządy Prawa i Sprawiedliwości, co skłania go do coraz bardziej radykalnych działań. A to ma jakiś zatarg z policjantami zabezpieczającymi legalną demonstrację, a to znów rzuci jakimś bluzgiem "w obronie wolnych sądów". Do tego już zdążył przyzwyczaić opinię publiczną, dziś jednak frustracja "Jana Józefa Grzyba" (tak przedstawił się niegdyś legitymującym go policjantom) sięgnęła zenitu. Frasyniuk na Twitterze wezwał do "walki z opresyjną władzą". Co ciekawe - wpis ten polubili m.in. Bartosz Kramek, Jarosław Kurski, Michał Boni i pokojowy noblista Lech Wałęsa.

Dziś przypada 38. rocznica wprowadzenia przez komunistyczne władze pod przywództwem Wojciecha Jaruzelskiego stanu wojennego. Zapewne to właśnie skłoniło Władysława Frasyniuka do podzielenia się refleksją dotyczącą stanu polskiej praworządności.

- Z opresyjną władzą się nie rozmawia, z opresyjną władzą się walczy. Prosta zasada w rocznicę 13 grudnia. Co zrobisz opozycjo, by obronić sędziów i resztę obywateli? Nie lubicie brzydkich słów? Chcecie grzecznej ulicy? OK. Pamiętajcie, historia do Was krzyczy "... i się nie bać!"

- napisał W. Frasyniuk.

To jednak nie wszystko. Wpis Frasyniuka spodobał się takim znanym "obrońcom demokracji" i "wolnych sądów" jak Bartosz Kramek, Jarosław Kurski, Michał Boni i pokojowy noblista Lech Wałęsa. 

Wpis Frasyniuka wywołał lawinę komentarzy. Poniżej prezentujemy kilka wybranych.

W ostatnim czasie Frasyniuk przeżywa swoiste anytpisowskie wzmożenie i nie przebiera w słowach. Podczas niedawnej demonstracji "w obronie" sędziego Juszczyszyna, który zakwestionował legalność nominacji sędziowskiej swojego kolegi po fachu, Frasyniuk postulował, by "jeb.. pisiora". 

Zachowane byłego opozycjonisty zaniepokoiło nawet krytycznego wobec obecnej władzy rzecznika praw obywatelskich Adama Bodnara.

[polecam:https://niezalezna.pl/299914-chamstwo-frasyniuka-wrzeszczal-jeb-pisiora-a-reszta-rechoczac-powtarzala-za-nim][polecam:https://niezalezna.pl/300251-frasyniuk-na-manifestacji-jec-pisiora-glos-w-tej-sprawie-zabral-rzecznik-praw-obywatelskich]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, twitter.com

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl