Skandaliczne słowa Brauna po expose. Stacjonowanie wojsk USA w Polsce nazwał "zdradą"

"Mówili tu o obronie życia ludzie, którzy zamietli pod dywan sprawę bezpieczeństwa życia ludzkiego. Mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. I to jest zdrada, ale wysoka izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje" - powiedział Grzegorz Braun (Konfederacja) podczas dzisiejszej dyskusji w Sejmie.

Tomasz Hamrat/ Gazeta Polska

Braun, który wcześniej zasłynął rozmową ze Sputnikiem, wprost stwierdził, że stacjonowanie wojsk USA w Polsce to... zdrada. Co więcej, wypowiedział te słowa z mównicy sejmowej:

Mówili tu o obronie życia ludzie, którzy zamietli pod dywan sprawę bezpieczeństwa życia ludzkiego. Mówili o bezpieczeństwie narodowym ludzie, którzy jego gwarancji upatrują w sprowadzaniu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej. I to jest zdrada, ale wysoka izba oswoiła się z tą fałszywą doktryną bezpieczeństwa narodowego do tego stopnia, że nikt nie reaguje.

Przy okazji nazwał PiS "grupą rekonstrukcyjną sanacji".

Skandaliczne słowa Brauna na temat wojsk USA oburzyły komentatorów na Twitterze. Można się bowiem spierać o politykę państwa, ale oparcie bezpieczeństwa na filarze euroatlantyckim nigdy dotąd nie było w Sejmie tak wyraźnie kwestionowane.

Co ciekawe, jeszcze niedawno Braun proponował zbudowanie w Polsce Fortu Xi - czyli chińskiego odpowiednika Fort Trump. Czyli obecność komunistycznych żołnierzy na terytorium Polski nie byłaby w tym przypadku zdradą... 

Piotr Lisiewicz pisał o tym kilka miesięcy temu w "Gazecie Polskiej"

Rzecz jasna atakując Fort Trump działa na rzecz Rosji i Niemiec właśnie, ale to już wymaga szerszej wiedzy. Jak walczy Braun z Fort Trump? Zarzucając politykom, którzy chcą Fortu Trump, że „wydziedziczyli się z polskości” umieszcza w internecie filmik zatytułowany „Na Fort Trump odpowiedzią Fort Xi”.  Czyli fort nazwany od nazwiska sekretarza generalnego Komunistycznej Partii Chin Xi Jinpinga, byłego dyrektora komunistycznej szkoły partyjnej w Fuzhou.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo