Ponad 1,5 mld zysku KGHM

/ Krzychu6 [Public domain]

  

KGHM wypracował w ciągu trzech kwartałów 1 mld 666 mln zł zysku netto - wynika z dzisiejszego komunikatu giełdowego spółki. W analogicznym okresie 2018 roku było to 976 mln zł.

Jak poinformowano w komunikacie, Grupa KGHM w trzecim kwartale br. wypracowała 696 mln zł zysku netto. W ubiegłym roku było to 365 mln zł.

Firma dodała, że przychody Grupy za trzy kwartały 2019 roku wyniosły 16 mld 869 mln zł i były o ponad 2 mld wyższe niż w analogicznym okresie 2018 r. (14 mld 787 mln zł). W trzecim kwartale przychody KGHM wyniosły ponad 5,6 mld zł i były wyższe niż rok temu o niecałe 300 mln zł - ponad 5,3 mld zł).

W komunikacie podano, że aktywa Grupy na koniec września br. miały wartość ponad 40 mld zł. Kapitał własny wyniósł ponad 20 mld zł, a zobowiązania długo i krótkoterminowe - ponad 19,7 mld zł.

Jak dodano, przychody w trzecim kwartale Sierra Gorda wyniosły 515 mln zł, a strata netto 144 mln zł. Za trzy kwartały było to odpowiednio ponad 1,5 mld zł i 390 mln zł straty netto.

W przypadku KGHM International, spółki zależnej KGHM, właściciela m.in. kopalni Victoria i Ajax w Kanadzie oraz Robinson w USA, w trzecim kwartale przychody wyniosły 897 mln zł, a strata netto 184 mln zł. Za trzy kwartały było to ponad 2,3 mld zł przychodów i 441 mln zł straty netto. 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Rolnicy z AgroUnii blokują centrum Warszawy. Przykuli się do bel siana na Nowym Świecie

Nowy Świat; zdjęcie ilustracyjne / By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=40571869

  

Kilkudziesięciu rolników zrzeszonych w ruchu AGROunia protestuje przed siedzibą Polskiego Związku Łowieckiego w Warszawie. Ulica Nowy Świat jest całkowicie nieprzejezdna. Policjanci siłą usuwają rolników.

Protestujący rolnicy m.in. przykuli się łańcuchami do bel siana. Domagają się m.in. zwrotu pieniędzy za szkody wyrządzone w ich gospodarstwach przez myśliwych. Protestujący mają tablice z hasłami: "Oddajcie pieniądze za szkody łowieckie"; "Wybierajcie: rolnicy czy dziki, żywność czy zabawa"; "Zabić dzika nie rolnika"; wywiesili też banery AGROunii i Polskiego Związku Rolników.

Oddziały prewencji, które przyjechały na miejsce usuwają protestujących z ulicy.

Nowy Świat jest wyłączona z ruchu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl