Prezydent podczas spotkania z mieszkańcami powiatu gryfickiego przypomniał o swoim planie z okresu, gdy starował w wyborach prezydenckich, o tym, że miał ambicje, by spotkać się ze wszystkimi rodakami w całej Polsce.

"Bardzo chciałem spotkać się z moimi rodakami na miejscu, tam gdzie mieszkają, gdzie żyją, w ich rzeczywistości, ale też zderzyć się z ich problemami, z ich troskami"

- wyjaśniał.

Andrzej Duda przypominał, że spotkania z Polakami w regionach kraju rozpoczął pięć lat temu od woj. zachodniopomorskiego. Przyznał też, że powiat gryficki jest ostatnim powiatem w Polsce, w którym jeszcze nie był.

"Ten powiat zamyka tę wieka podróż"

- podkreślił.

"To jest gmina, która trzeba zadbać, żeby rozkwitła"

- mówił do mieszkańców gminy Brojce.

Wspominając o problemach tej gminy, ocenił, że gmina Brojce jest obecnie w trudnej sytuacji. Mówił o długach gminy, o planie naprawczym i kredycie, który gmina chce zaciągnąć na pokrycie tych zobowiązań.

Zapewnił mieszkańców:

"Pomożemy, może jakoś to będzie".

Na te słowa prezydenta mieszkańcy odpowiedzieli gromkimi brawami.

Andrzej Duda mówił też, o rozwojowych szansach województwa zachodniopomorskiego. Przypomniał, że niedawno wybudowano w województwie drogę ekspresową S6, która jest dla regionu ogromną szansa rozwojową, ale jest też szansą dla powiatu gryfickiego i gminy Brojce.

"Liczę na to, że wkrótce wokół tej drogi powstaną inwestycje, zakłady pracy, będą nowe miejsca pracy, będą podatki, które właśnie do kasy gminnej będą spływały i będą zasilały państwa samorząd i będą zasilały realizacje inwestycji, które są tu bardzo potrzebne"

- stwierdził.

Ocenił, że oddanie drogi S6 jest świadectwem tego, że Polska się rozwija.

"Ten rozwój to jest także mój plan, plan który jest moja ambicją"

- zapewnił.