Uciekał z narkotykami. Potrącił policjanta

Policjanci z Jastrzębia-Zdroju zatrzymali mężczyznę, który podczas próby ucieczki potrącił jednego z nich. 30-latek prowadził samochód mimo sądowego zakazu, a w aucie znaleziono narkotyki. Zatrzymanemu grozi do 10 lat więzienia.

Arkadiusz Ławrywianiec/Gazeta Polska

Śląska policja poinformowała, że w nocy na ulicy Pszczyńskiej w Jastrzębiu Zdroju dwaj mężczyźni na widok policji zaczęli uciekać. Jeden rzucił się do ucieczki pieszo, drugi natomiast wsiadł do samochodu i ruszył w stronę policjanta, potrącając go. Na szczęście funkcjonariusz nie doznał poważniejszych obrażeń.

Uciekający oplem 30-latek ignorował sygnały policjantów nakazujące mu zatrzymanie. Ostatecznie funkcjonariusze zajechali mu drogę. Po zatrzymaniu okazało się, dlaczego uciekinierzy chcieli uniknąć spotkania z policją. Chwilę wcześniej doszło do między nimi do transakcji narkotykowej. Przy obydwu znaleziono substancje odurzające.

Za potrącenie policjanta, złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadanie i handel narkotykami 30-latek może trafić do więzienia na 10 lat. Drugiemu z mężczyzn grożą natomiast 3 lata pozbawienia wolności. 

 

Źródło: PAP, niezalezna.pl

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo