Uroczystości pogrzebowe bp. Dembowskiego od piątku we Włocławku

/ Bp Bronisław Dembowski / By Kolanin - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=38654584

  

Uroczystości pogrzebowe zmarłego 16 listopada śp. bp. Bronisława Dembowskiego, biskupa seniora diecezji włocławskiej, odbędą się 22 i 23 listopada we Włocławku. - Ksiądz biskup Bronisław był człowiekiem, który w historii diecezji włocławskiej bez wątpienia zajął bardzo ważne miejsce. Ukochał jej historię, utożsamił się z nią i jej poświęcił to, co miał najlepszego - wspominał zmarłego hierarchę biskup włocławski Wiesław Mering.

Modlitewne czuwanie przy trumnie śp. bp. Bronisława Dembowskiego w kurii diecezjalnej rozpocznie się piątek, 22 listopada, o godzinie 14.00.  O godzinie 14.30 wyruszy kondukt pogrzebowy do katedry, gdzie o godzinie 15.00 zostanie odprawiona Msza św. w jego intencji.

W sobotę 23 listopada o godzinie 11.00 w katedrze rozpocznie się liturgia pogrzebowa. Po jej zakończeniu trumna z ciałem Zmarłego zostanie złożona w krypcie Biskupów Włocławskich.

Śp. Bronisław Dembowski, biskup włocławski w latach 1992-2003, żołnierz AK, podczas stanu wojennego zaangażowany w prace Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności, organizator ogólnopolskiego duszpasterstwa niewidomych zmarł 16 listopada 2019 roku. Miał 92 lata, w tym 66 lat kapłaństwa i 27 lat biskupstwa.

- Ksiądz biskup Bronisław był człowiekiem, który w historii diecezji włocławskiej bez wątpienia zajął bardzo ważne miejsce. Ukochał jej historię, utożsamił się z nią i jej poświęcił to, co miał najlepszego

- mówi biskup włocławski Wiesław Mering o zmarłym 16 listopada biskupie seniorze Bronisławie Dembowskim, bezpośrednim poprzedniku na stolicy biskupiej we Włocławku.

Pasterz diecezji zauważa, że Ksiądz biskup Bronisław był człowiekiem, który w historii diecezji włocławskiej zajął bardzo ważne miejsce.

- Ukochał jej historię, utożsamił się z nią i jej poświęcił to, co miał najlepszego - swój czas, swój wysiłek intelektualny, swoją pracę dydaktyczną i naukową związaną z seminarium duchownym, uczył bardzo długo jeszcze po przejściu na emeryturę, i bez wątpienia zaskarbił sobie swoją prostotą szacunek zarówno duchowieństwa, jak i wielu ludzi świeckich - mówi o zmarłym poprzedniku bp Mering.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: episkopat.pl, diecezja.wloclawek.pl, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nastolatek dźgnął swojego 73-letniego dziadka nożem i nożyczkami. Po ataku zbiegł

/ zdjęcie ilustracyjne/ pixabay.com/@JakeWilliamHeckey

  

Dziś przesłuchany zostanie 19-latek, który wczoraj wieczorem zaatakował swojego 73-letniego dziadka nożem i nożyczkami. Do zdarzenia doszło po domowej awanturze. Nastolatek po zajściu zbiegł z domu.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 12 grudnia w Ostrowie Wlkp. po godz. 18.

W jednym z domów przy ul. Głowackiego miała miejsce awantura domowa pomiędzy 19-latkiem a jego 73-letnim dziadkiem. W jej wyniku wnuczek zranił swojego dziadka nożem i nożyczkami a następnie uciekł.

Starszy mężczyzna z obrażeniami głowy i stawu barkowego trafił do ostrowskiego szpitala

- poinformował dziś rzecznik tego szpitala Adam Stangret. Dodał, że mężczyzna przebywa na oddziale chirurgii, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

19-latek - po zdarzeniu - był poszukiwany przez policję i został zatrzymany około godz. 22. 

Jak poinformowała Małgorzata Michaś, funkcjonariusze znaleźli przy nim niewielkie ilości narkotyków.

Ponadto od 19-latka pobrano krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie

- dodała rzecznik.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl