Budda, choinki i figurki świętego Mikołaja. Papież Franciszek przybył do Bangkoku

/ pixabay.com/Aden_Ardenrich

  

Oświetlone figurki Buddy obok sztucznych udekorowanych choinek i świętych Mikołajów, nieliczne watykańskie flagi - tak wyglądają ulice Bangkoku w dniu przyjazdu papieża Franciszka do Tajlandii. Tysiące katolików będą na mszy na stadionie narodowym w czwartek.

O tym, że do stolicy Tajlandii przyjechał dzisiaj papież przypominają jedynie widoczni na ulicach starsi ludzie z chorągiewkami w biało-żółto watykańskich barwach. Nie ma jednak tłumów. W południe nieliczni wierni pojawili się na trasie przejazdu papieskiej kolumny samochodów z lotniska do siedziby nuncjatury apostolskiej. Tam również można było dostrzec watykańskie flagi.

W metropolii trudno dostrzec znaki obecności papieża, odwiedzającego Tajlandię 35 lat po świętym Janie Pawle II. Życie toczy się codziennym, chaotycznym rytmem. Ulice są zakorkowane i rozbrzmiewa dźwięk klaksonów.

- Straszliwie zablokowane ulice to nic nadzwyczajnego, to nie rezultat wizyty papieża, ale nasze codzienne życie. Mówią nam, że w tych dniach może być nieco gorzej, czego ja już sobie nie wyobrażam

- mówi kierowca stojąc w korku na Silom Road w centrum.

Zakonnica, która by zobaczyć papieża przyjechała do stolicy z odległej części Tajlandii mówi PAP:

- Jesteśmy tu małą trzódką, jeśli pomyśli się, że 99 procent ludności kraju to niechrześcijanie, a buddyści. Wzruszam się na myśl o tym, że Franciszek leciał całą noc samolotem, by nas odwiedzić/

Zaznaczyła, że z przyjazdu papieża cieszą się imigranci, przede wszystkim z Kambodży i Laosu. To oni między innymi wezmą udział w czwartkowej mszy na stołecznym stadionie narodowym, na którą już dawno zabrakło kart wstępu. Uczestniczyć ma w niej około 70 tysięcy osób, wiele z nich nie zmieści się w obiekcie i pozostanie wokół niego. Oczekuje się, że tego dnia katolicy wiwatujący na cześć Franciszka zapełnią ulice w drodze na mszę.

W małych sklepach prowadzonych przez imigrantów można czasem zobaczyć zdjęcie Franciszka. Niekiedy obok zdjęcia stoi figurka Buddy.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Dodatkowe autobusy na ulicach Warszawy

/ Adrian Grycuk [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)]

  

- Ciepło dociera już do wszystkich dzielnic Warszawy - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Dodał jednak, że ruch w okolicach miejsca awarii nadal jest utrudniony, dlatego miasto wyśle na ulice dodatkowe autobusy.

Zgłoszenie awarii ciepłowniczej na wysokości ul. Powsińskiej 67 na Mokotowie wpłynęło do straży pożarnej wczoraj ok. godz. 9:45. Z rury ciepłowniczej z gorącą wodą, która uległa uszkodzeniu, nastąpił wyciek, przez co wytworzyły się duże ilości pary wodnej. Na miejscu utworzyła się wyrwa w ziemi i powstało rozlewisko wody o długości ok. 600 m, gdzie utknęło ok. 200 samochodów. Strażacy otrzymywali też zgłoszenia o zalanych piwnicach i garażach.

Wstępnie ustalono, że awarii uległa jedna z dwóch magistrali o średnicy 1100 mm dostarczająca ciepłą wodę z elektrociepłowni na Siekierkach.

Potwierdzamy, że dostawy ciepła do wszystkich dzielnic Warszawy są stabilne.

Komenda Stołeczna Policji poinformowała dziś, że w dalszym ciągu w wyniku awarii magistrali ruch na ul. Powsińskiej od ul. św. Bonifacego do ul. Gołkowskiej w kierunku do centrum jest wyłączony, a na miejscu od wczoraj cały czas pracują policjanci.

Z kolei spółka Veolia Energia Warszawa SA. dostawca ciepła w stolicy przekazała w czwartek, że obecnie prace skoncentrowane są na przywróceniu "w pełni stabilnych dostaw ciepła do Ursusa oraz wznowieniu dostaw ciepła do budynków w obrębie ulic: Antoniewska, Trasa Siekierkowska, Idzikowskiego, Puławska, Limanowskiego, Gołkowska".

Dodano, że przewiduje się, że dostawy ciepła w tej okolicy zostaną wznowione późnym wieczorem.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl