Jak poinformowała małopolska policja w środowym komunikacie, w zeszłym tygodniu w piątek w centrum Tarnowa do jednej z drogerii wszedł młody mężczyzna i zabierał z półek do reklamówki różnego rodzaju perfumy. Nie zamierzał za nie zapłacić i udał się w kierunku wyjścia. Zatrzymali go pracownicy drogerii.

Ekspedientkę odepchnął, z pracownikiem ochrony się szarpał. Zaalarmowani policjanci w drogerii zjawili się zaraz po otrzymaniu zgłoszenia. Zatrzymali 19-letniego mieszkańca województwa podkarpackiego, który miał przy sobie skradzione perfumy wartości ponad 5,5 tys. zł.

Jak się okazało, mężczyzna z tego typu kradzieży zrobił sobie stałe źródło dochodu. Kradł nie tylko w Małopolsce, ale i w województwach podkarpackim i świętokrzyskim. Wcześniej dokonał podobnej kradzieży w Tarnowie, ale bez przemocy, na początku listopada – ze sklepowych półek zabrał wówczas perfumy o wartości ponad 5 tys. zł.

W tarnowskiej prokuraturze zatrzymany usłyszał już zarzuty. Grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją prokuratora 19-latek trafił do tarnowskiego sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres trzech miesięcy.