Powodem zwolnienia Argentyńczyka były słabe wyniki w krajowych rozgrywkach. W obecnym sezonie ligi angielskiej "Koguty" z tylko trzema zwycięstwami w 12 meczach zajmują dopiero 14. miejsce w tabeli.

Mourinho natomiast bez pracy pozostawał od blisko roku, kiedy zwolniony został z Manchesteru United. Portugalczyk o pracy w Tottenhamie powiedział:

Wysoka jakoś składu, a także młodzieżowej akademii ekscytuje mnie. To właśnie możliwość pracy z tymi zawodnikami była dla mnie najbardziej atrakcyjna.

56-letni Portugalczyk to jeden z najbardziej utytułowanych szkoleniowców. Jego pierwszym dużym sukcesem było zdobycie z FC Porto Pucharu UEFA w sezonie 2002/03. Rok później triumfował ze "Smokami" w Lidze Mistrzów i stał się niezwykle pożądanym trenerem.

Mourinho wraca na trenerską ławkę

W dorobku ma m.in. trzy tytuły mistrza Anglii z Chelsea Londyn, dwa mistrza Włoch z Interem Mediolan, z którym także wygrał Ligę Mistrzów (2009/10). Z Realem Madryt wywalczył mistrzostwo Hiszpanii, a z Manchesterem United triumfował w Lidze Europejskiej (dawny Puchar UEFA). Tylko raz wytrwał jednak na stanowisku dłużej niż trzy sezony - podczas pierwszego pobytu w Chelsea w latach 2004-2008.

W sobotę w derbach Londynu Tottenham zagra na wyjeździe z West Ham United.