Rodzina, wolność, normalność

  

Usłyszeliśmy wczoraj przemówienie premiera napisane w reaganowskim stylu – świetne retorycznie, pełne szczegółów, w którym nie zabrakło żadnego z kluczowych dla przyszłości Polski zagadnień.

Zarysowany został klarowny obraz trzech filarów, na których wspierać się będzie praca nowego rządu: rodzina, wolność, normalność. Wielokrotne podkreślenie wartości rodziny, tego, że rząd nie pozwoli na eksperymenty na niej, to ukłon w stronę twardego elektoratu, ale także dowód, że wyciągnięto wnioski z badań elektoratu. Znalazło się też sporo wątków skierowanych do elektoratu umiarkowanego. Dziś PiS podkreśla, że wolność to podstawa działania tego rządu. To wyjście naprzeciw potrzebom elektoratu wielkomiejskiego i młodzieży. Najważniejszą rzeczą wydaje się jednak podkreślenie normalności, pokazanie, że ci, którzy dziś rządzą, którzy reformują Polskę, którzy dziś budują jej pozycję na arenie międzynarodowej – to jest normalność, a nie to, co prezentuje opozycja, czyli negowanie wszystkiego i donoszenie na Polskę. To przemówienie pokazuje skalę sukcesu PiS przez ostatnie cztery lata, a zarazem możliwości, jakie wynikają z kolejnych czterech lat rządów.
 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: Gazeta Polska Codziennie

Wczytuję komentarze...
Tagi

  

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts