Po przerwie na 2:1 wyprowadził gospodarzy po fantastycznej indywidualnej akcji Robert Lewandowski, który z kolei zaliczył 61. trafienie w drużynie narodowej.

Zobacz skrót meczu Polska-Słowenia

W innym spotkaniu grupy G Macedonia Północna pokonała Izrael 1:0 i obie te drużyny zagrają w marcowych barażach o awans do Euro 2020. Z tej grupy, obok Polski, kwalifikację zdobyła Austria, która we wtorek uległa w Rydze Łotwie 0:1. To pierwsze punkty Łotyszy w tych eliminacjach.

Jedyną zagadką przed ostatnią serią spotkań była kwestia, która z drużyn dołączy do Chorwacji i awansuje z grupy E. Szanse miały Węgry i Walia, które rywalizowały bezpośrednio, oraz Słowacy, którzy podejmowali Azerów i musieli wygrać oraz liczyć na remis w Cardiff.

Słowacy swoje zadanie wykonali, ale na Millenium Stadium los im nie sprzyjał. Półfinaliści Euro 2016, którzy przed listopadowymi spotkaniami zajmowali czwartą pozycję w tabeli, wygrali z Węgrami 2:0 po trafieniach występującego w Juventusie Turyn Arona Ramseya i zostali 20. uczestnikiem przyszłorocznych ME.

Wcześniej kwalifikację, poza Polską i Austrią, zdobyły też: Belgia, Rosja, Włochy, Hiszpania, Ukraina, Anglia, Czechy, Francja, Turcja, Finlandia, Szwecja, Austria, Chorwacja, Holandia, Niemcy, Portugalia, Szwajcaria i Dania. Przyszłoroczne mistrzostwa Europy, które potrwają od 12 czerwca do 12 lipca, nie mają jednego czy dwóch państw-gospodarzy. Mecze odbędą się w 12 miastach - od Hiszpanii po Azerbejdżan. Wezmą w nich udział 24 reprezentacje.

Do 20 reprezentacji wyłonionych w eliminacjach dołączą cztery poprzez baraże Ligi Narodów. Zagrają w nich, poza Macedonią Północną i Izraelem z "polskiej" grupy, także m.in. współgospodarze imprezy, czyli Węgrzy, Rumuni, Szkoci i Irlandczycy. Dodatkową szansę otrzymają też: Islandia, Bułgaria, Bośnia i Hercegowina, Irlandia Płn., Serbia, Słowacja, Norwegia, Gruzja, Kosowo i Białoruś. Na podstawie wyników LN zostaną one podzielone na cztery grupy, w których rozegrane zostaną półfinały i finał.

Losowanie fazy grupowej odbędzie się jednak już 30 listopada w Bukareszcie, jednym z miast-gospodarzy turnieju.