Dwoje posłów KO za wotum dla rządu premiera Morawieckiego. Teraz mówią: to błąd systemu

/ Twitter.com/@KancelariaSejmu

  

To błąd systemu do głosowania - tłumaczą w rozmowie z PAP posłowie KO: Gabriela Lenartowicz i Jacek Protas. Lenartowicz głosowała we wtorek za udzieleniem wotum zaufania Radzie Ministrów, Protas wstrzymał się od głosu. Za wotum zaufania dla rządu premiera Morawieckiego zagłosował też inny poseł PO, Marek Hok.

Sejm udzielił dzisiaj wieczorem wotum zaufania rządowi Mateusza Morawieckiego. "za" w tej sprawie opowiedział się cały klub PiS oraz dwoje posłów Koalicji Obywatelskiej: Gabriela Lenartowicz i Marek Hok. Poseł KO Jacek Protas wstrzymał się od głosu.

Zarówno Lenartowicz jak i Protas tłumaczyli, że ich intencją było głosowanie przeciwko wotum zaufania, jednak zaszwankował system do głosowania. Oboje zamierzają w tej sprawie wystosować pismo do marszałek Sejmu Elżbiety Witek.

- Moja maszyna źle działała, po tym pierwszym głosowaniu (chodzi o głosowanie nad wyborem składu komisji ds. służb specjalnych - PAP) wyskoczyło mi, że w ogóle nie głosowałem, a głosowałem, a w drugim z kolei (nad wotum) wyskoczyło mi, że wstrzymałem się, a głosowałem przeciw

 - powiedział PAP Protas.

Podobne stanowisko zajęła Lenartowicz.

- Były problemy z kartą do głosowania. Karty były po raz pierwszy używane w głosowaniu - zaznaczyła posłanka KO.

Jak dodała, podobne problemy miał też poseł Hok.

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Holendrzy odwołali podróż do Rosji

zdjęcie ilustracyjne / 12019 CC0

  

Delegacja parlamentu Holandii odwołała dziś podróż do Rosji. Decyzja związana jest z tym, że jeden z posłów nie otrzymał pozwolenia na wjazd do tego kraju - poinformowała holenderska agencja ANP. Miała być to pierwsza wizyta w Rosji holenderskich parlamentarzystów od 2008 roku.

Według agencji ANP decyzja zapadła dziś na posiedzeniu komisji ds. międzynarodowych holenderskiego parlamentu.

„Komisja jest jednak głęboko przekonana, że Rosja nie powinna ingerować w sprawy dotyczące składu delegacji”

- przekazała agencja.

[polecam:https://niezalezna.pl/226169-szef-msz-holandii-rosja-bezposrednio-brala-udzial-w-zestrzeleniu-samolotu-pasazerskiego]

W poniedziałek holenderski MSZ podał, że poseł Sjoerd Sjoerdsma, krytyczny wobec Moskwy członek centrolewicowej partii Demokraci 66, poinformował, że znalazł się na czarnej liście Kremla i nie będzie mógł uczestniczyć w planowanym na luty wyjeździe do Rosji.

Holenderski minister spraw zagranicznych Stef Blok próbował wyjaśnić sprawę za pośrednictwem rosyjskiego ambasadora w Hadze, jednak bezskutecznie.

[polecam:https://niezalezna.pl/220858-usa-holandia-litwa-sprawdz-jak-kraje-ue-i-nato-zareagowaly-na-agresje-rosji]

Holenderscy deputowani nie po raz pierwszy spotykają się z odmową wjazdu do innego kraju. W 2011 roku jeden z członków populistycznej Partii Wolności miał zakaz wjazdu do Egiptu za jego krytykę pod adresem egipskich władz. I wtedy pozostali członkowie delegacji zdecydowali na znak solidarności, że nie pojadą do Kairu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl | Gazeta Polska Podcasts