Premier Morawiecki podziękował Piszczkowi

/ Chensiyuan [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

Zwycięstwem i w dobrych humorach polscy piłkarze chcą zakończyć udane kwalifikacje do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Wieczorem (godz. 20.45) na PGE Narodowym podejmą Słowenię. Mecz będzie okazją do oficjalnego pożegnania z reprezentacją Łukasza Piszczka. Piłkarzowi za jego występy w polskich barwach podziękował dziś na Twitterze premier Mateusz Morawiecki.

Polityka polityką, ale dziś wspólnie podziękujmy Łukaszowi Piszczkowi za dekadę reprezentowania Polski! Serce rośnie, że człowiek, który odniósł taki sukces, pamięta o korzeniach i wspiera lokalną społeczność, co można zobaczyć w tym materiale. DZIĘKUJEMY!

- napisał premier.

34-letni Łukasz Piszczek rozstał się z kadrą po mundialu w Rosji półtora roku temu, ale teraz oficjalnie pożegna się z reprezentacją. Będzie to jego 66. mecz w kadrze, w której uzyskał trzy gole. Od debiutu w 2007 roku zagrał m.in. w czterech dużych turniejach.

"Dziękuję trenerowi i drużynie, że awansem już w październiku stworzyli mi możliwość pożegnania się z reprezentacją w meczu ze Słowenią i właśnie na PGE Narodowym. Bardzo się ucieszyłem, gdy z taką propozycją zadzwonił do mnie prezes PZPN Zbigniew Boniek"

- przyznał Piszczek.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP


Wczytuję komentarze...

Spada liczba nielegalnych migrantów

Zdjęcie ilustracyjne / By Joachim Seidler, photog_at from Austria - 20150904 174, CC BY 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=42915460

  

W listopadzie liczba wykrytych przypadków nielegalnego przekroczenia granicy UE na głównych europejskich szlakach migracyjnych spadła o 25 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem, do około 14,4 tys. – informuje unijna agencja Frontex.

Łącznie na wszystkich europejskich szlakach migracyjnych liczba nielegalnych przekroczeń unijnej granicy w pierwszych 11 miesiącach br. była o 10 proc. niższa niż przed rokiem i wyniosła prawie 124,6 tys.

Mimo że liczba nielegalnych migrantów, którzy przedostali się do granic UE we wschodniej części Morza Śródziemnego w listopadzie, spadła o 20 proc. w porównaniu do października, do około 9,7 tys., na szlak ten nadal przypadły dwie trzecie wszystkich wykrytych przypadków nielegalnego przekroczenia granicy UE.

Pomimo spowolnienia w listopadzie – które, jak informuje Frontex, nastąpiło w dużej mierze z powodu złych warunków pogodowych - łączna liczba wykrytych przekroczeń granicy w tym regionie w pierwszych 11 miesiącach br. była o 42 proc. wyższa niż przed rokiem i wyniosła ponad 74,1 tys.

[polecam:https://niezalezna.pl/301667-nielegalni-imigranci-znalezli-kolejny-szlak-do-europy-niepokojace-wiesci-swiatowej-agencji]

W 2019 r. na wschodnim wybrzeżu Morza Śródziemnego Afgańczycy stanowili prawie jedną trzecią wykrytych migrantów, podczas gdy Syryjczycy - jedną czwartą.

Liczba nielegalnych migrantów przekraczających granicę w zachodniej części Morza Śródziemnego w listopadzie spadła o 80 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem do 950 osób.

W okresie styczeń-listopad tym szlakiem do UE dotarło 22,2 tys. nielegalnych migrantów, czyli o ponad połowię mniej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku.

Marokańczycy stanowili 28 proc. migrantów na tej trasie w pierwszych 11 miesiącach br., Algierczycy - 17 proc.

Liczba migrantów przedostających się do UE przez środkową część Morza Śródziemnego w listopadzie wyniosła blisko 1,2 tys., czyli 46 proc. mniej niż w poprzednim miesiącu. W ciągu pierwszych 11 miesięcy roku było ich prawie 13,2 tys., co stanowi spadek o 43 proc. w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku.

Najczęściej do UE tym szlakiem próbują się przedostać obywatele Tunezji, Sudanu, Wybrzeża Kości Słoniowej i Pakistanu.

W listopadzie odnotowano ponad 1,9 tys. przypadków nielegalnego przekroczenia granicy na Bałkanach Zachodnich. W ciągu pierwszych 11 miesięcy było to ponad 10,6 tys., tj. dwa razy więcej niż przed rokiem. Prawie połowę migrantów wykrytych na tej trasie stanowili obywatele Afganistanu.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl