W szkoleniu biorą udział żołnierze pododdziałów artylerii samobieżnej i rakietowej, łączności i rozpoznania, logistycznych oraz żołnierze rezerwy, którzy w ramach krótkotrwałych ćwiczeń wojskowych doskonalić będą umiejętności w składzie macierzystych pododdziałów. Blisko dwutygodniowe szkolenie realizowane jest w ramach zgrupowania poligonowego pododdziałów Wojsk Rakietowych i Artylerii Wojsk Lądowych, w którym oprócz bolesławieckich artylerzystów biorą udział żołnierze 5 i 11 pułku artylerii — podaje oficjalny portal 23. PA. 

Etap przemieszczenia do ośrodka szkolenia poligonowego realizowano od godzin porannych 17 listopada. Po szczegółowych instruktażach zwarte kolumny pojazdów przemieściły się po drogach publicznych do miejsca szkolenia, gdzie osiągnęły gotowość do wykonania zaplanowanych zadań.

Dowódca pułku oraz oficerowie sztabu zaplanowali dla ćwiczących pododdziałów szereg zadań taktycznych i ogniowych, których zwieńczeniem będzie trening kierowania ogniem pułku ze strzelaniem amunicja bojową. Kontynuacją zapoczątkowanej w ubiegłym roku w Toruniu współpracy z artylerzystami amerykańskimi będzie wspólne szkolenie i wykonywanie zadań ogniowych z dywizjonem armatohaubic Paladin — czytamy.