Premier o bezpieczeństwie na drogach. Przypomniał o potrąceniu na pasach 80-latki

Polacy czują się wreszcie w swojej okolicy i w kraju normalnie i najbezpieczniej w historii – mówił dziś premier. Nawiązał do ostatniej głośnej sprawy potrącenia starszej pani na przejściu dla pieszych.

Mateusz Morawiecki
twitter.com/PremierRP

Polska jest dziś bezpiecznym krajem, ale wciąż jest jeden wyjątek, to bezpieczeństwo na drogach. Nasze drogi znaczone są krzyżami, które oznaczają śmiertelne wypadki drogowe i tragedie tysięcy rodzin. Bezpieczeństwo na drogach będzie jednym z naszych priorytetów

– mówił premier.

"Nie może być dłużej tak, że przejście dla pieszych jest najbardziej niebezpiecznym elementem na drogach. Badania pokazują, że piesi zachowują się w większości roztropnie na drogach. Dlatego wprowadzimy pierwszeństwo pieszych jeszcze przed wejściem na przejście. Nie może być tak, że sądy obarczają winą za wypadek, starszą, prawie 80-letnią panią z ograniczoną ruchomością, bo wtargnęła na pasy! Nie może być tak!" – mówił premier.

Dziś za piratów drogowych wszyscy słono płacimy, w najgorszych przypadkach zdrowiem i życiem, w najlepszych wyższymi stawkami ubezpieczenia OC. Wprowadzimy rozwiązania, które sprawią, że to piraci drogowi poniosą finansowe konsekwencje łamania przepisów

– podał szef rządu.

Piotr Najsztub, który potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę, jadąc bez prawa jazdy i do tego autem bez ważnych badań technicznych i ubezpieczenia, jest niewinny - tak orzekł wczoraj warszawski sąd.

 

 

Źródło: niezalezna.pl

#Morawiecki #premier #expose #bezpieczeństwo

redakcja
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo