CBA zatrzymuje członków grupy przestępczej

  

Funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego z Białegostoku zatrzymali w województwie łódzkim trzy osoby działające w ramach zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT - poinformowało dziś Biuro w komunikacie.

"Zatrzymane osoby brały udział w transakcji związanej z przejęciem przez grupę przestępczą spółki z koncesją na obrót paliwami płynnymi tzw. koncesja OPC aby w toku dalszych przestępczych działań za jej pomocą dokonać wyłudzenia nienależnego zwrotu w podatku VAT w kwocie ponad 100 milionów złotych" - głosi komunikat.

Kwota ta - podano - "stanowiła wartość podatku VAT wynikającą z wystawionych uprzednio przez innych członków grupy fałszywych faktur na kwotę prawie pół miliarda złotych, a dokumentujących fikcyjny obrót setkami tysięcy telefonów komórkowych".

Jak poinformowano, w wyniku działań prokuratury oraz CBA, nie doszło do uszczuplenia po stronie Skarbu Państwa, środki te pozostały w budżecie.

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do siedziby Prokuratury Krajowej w Białymstoku gdzie usłyszały zarzuty m.in. działania w zorganizowanej grupie przestępczej.

"Śledztwo ma swój początek w maju 2017 r. Wówczas to w wyniku podjętych działań zatrzymano trzy osoby związane z wystawieniem fikcyjnych faktur na ponad 300 tysięcy telefonów komórkowych. Ostatnie zatrzymania miały zaś miejsce we wrześniu br., wówczas to zatrzymano szefa grupy przestępczej i jedocześnie głównego organizatora przestępczego procederu. W stosunku do tej osoby Sąd Rejonowy w Białymstoku zastosował tymczasowy areszt" - poinformowało CBA.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Ordo Iuris alarmuje: nowa komisarz UE narzuca ideologię gender. Bulwersujące plany Heleny Dalli

Helena Dalli na konferencji ruchu LGBT - Euro Pride 2019 w Wiedniu / Mardetanha [CC BY-SA 4.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0)]

  

"Plany nowej komisarz, wsparte władzą Komisji Europejskiej i potężnym budżetem, są niezwykle niebezpieczne" - alarmuje Instytut Ordo Iuris, po wyborze Heleny Dalli na stanowisko europejskiego komisarza do spraw równości. Maltanka otwarcie mówi o swoich przekonaniach, jest zadeklarowaną feministką, zwolenniczką aborcji, LGBT i ideologii gender.

"Znając dorobek polityczny Heleny Dalli, nie mam żadnych wątpliwości, że nie jest ona przypadkową osobą na stanowisku komisarza ds. równości. Pochodząca z Malty nowa komisarz drogę do Komisji Europejskiej utorowała sobie niezwykle bulwersującymi zmianami w maltańskim prawie, do których udało jej się doprowadzić mimo sprzeciwu większości społeczeństwa" 

- pisze prezes Instytutu na rzecz Kultury Prawnej Ordo Iuris, adw. Jerzy Kwaśniewski.

Z inicjatywy Heleny Dalli na Malcie przyznano homoseksualnym konkubinatom uprawnienia dotąd właściwe dla małżeństw, oraz... możliwość dowolnej zmiany płci bez konieczności interwencji medycznej. Malta jako pierwszy kraj w Europie wprowadziła zakaz terapii konwersyjnej dla homoseksualistów, którzy chcieliby zmienić swoje skłonności. Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek, Gejów, Biseksualistów, Transseksualistów i Interseksualistów (!) ogłosiło Maltę "najlepszym krajem na świecie pod względem praw LGBT+".
 

"Teraz to właśnie Helena Dalli ma odpowiadać za politykę równościową w całej Unii Europejskiej, w tym Polski!"

- alarmuje Ordo Iuris.

Nowa komisarz nie zamierza się patyczkować. Już ogłosiła swoje plany, zapowiadając pełne poparcie dla tzw. praw reprodukcyjnych i seksualnych. "Co oznacza nic innego jak promocję aborcyjnego uśmiercania dzieci oraz zgodę na postulaty forsowane przez aktywistów LGBT" - zaznacza Ordo Iuris.

Co więcej, Dalli ogłosiła, że będzie ingerowała w programy szkolne w poszczególnych krajach, tak aby promować w nich ideologię gender i "edukację seksualną według standardów WHO". Instytut przypomina, że według tych wytycznych, 4-letnie dzieci uczone są masturbacji, 6-letnie wyrażania zgody na seks, a 9-letni o pierwszych doświadczeniach seksualnych i orgazmie.

Nowa komisarz planuje przyjęcie genderowej konwencji stambulskiej, co zawiązałoby ręce rządom poszczególnych państw i nakazało naukę według LGBT-owskich standardów. Konwencji opierają się m.in. Węgry, Słowacja, Czechy, Bułgaria, Litwa i Łotwa. W minionym tygodniu prezydent Słowacji zaapelował do swojego rządu, aby sprzeciwił się konwencji stambulskiej. 

"A to wciąż jeszcze nie koniec bulwersujących planów! Helena Dalli chce również m.in. odblokować szeroko krytykowaną i oprotestowaną przez obywateli „dyrektywę antydyskryminacyjną”, która ograniczy prawa przedsiębiorców i pracowników, zmuszając ich do wykonywania usług wbrew sumieniu, w tym do promocji ruchu LGBT i postulatów aborcyjnych. Jeśli ten dokument wejdzie w życie, także sprawa łódzkiego drukarza uznanego winnym dlatego, że odmówił promocji ideologii LGBT lub pana Tomasza zwolnionego z Ikei za cytowanie fragmentów Biblii, może stać się regułą. Co więcej, każdy posądzony o dyskryminację LGBT będzie musiał udowadniać, że jest niewinny!"

- informuje Ordo Iuris.

[polecam:https://niezalezna.pl/282683-nienormalne-nie-moze-byc-normalne-jest-kolejna-akcja-przeciwko-ikei-promujacej-lgbt]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl