Z OSTATNIEJ CHWILI

Żużlowcy Motoru Lublin drużynowymi mistrzami Polski • • •

Totalna opozycja w akcji. Nie wysłuchali expose, wiedzą jak zagłosują! Budka: "Będziemy przeciw"

Okazuje się, że określenie "totalna opozycja" może być obecne w przestrzeni publicznej jeszcze przez kolejne cztery lata. Choć politycy Koalicji Obywatelskiej nie wysłuchali jeszcze expose premiera Mateusza Morawieckiego, to już wiedzą jak będą głosować. Borys Budka w porannym wywiadzie radiowym zapowiedział: "Będziemy przeciw".

Borys Budka
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Podczas inauguracyjnego posiedzenia Sejmu IX kadencji występowały przesłanki, że opozycja może zmienić swoje postępowanie i nie będzie - tak jak w poprzedniej kadencji - negować wszystkiego, co zaproponuje Prawo i Sprawiedliwość. Do tego stopnia, że na mównicę wyszedł prezes PiS Jarosław Kaczyński. Padły pamiętne słowa.

- Z wielką radością wysłuchałem tutaj oświadczeń partii, a także i koła, chociaż tutaj mieliśmy do czynienia z pewną różnicą, to podsumowałbym to tak - koniec opozycji totalnej. Jeśli tak rzeczywiście będzie, to będzie to wielki postęp w naszym życiu publicznym i zmiana, na którą z całą pewnością oczekuje społeczeństwo, zmiana w interesie polskiej demokracji, polskiego społeczeństwa, polskiego narodu, polskiej przyszłości

- powiedział Kaczyński.

- Bardzo proszę, żeby to nie były tylko słowa, żeby to były także czyny

- dodał.

Ale gdy doszło do wyboru wicemarszałków Sejmu, większość posłów Koalicji Obywatelskiej wstrzymała się przy kandydaturze Ryszarda Terleckiego. Niektórzy mówili jednak, że prawdziwy test nastąpi dopiero w momencie głosowania nad wotum zaufania dla rządu. Choć Mateusz Morawiecki nie wygłosił expose, Koalicja Obywatelska wie już, jak zagłosuje. Niezależnie od wszystkiego, będzie przeciw.

– Tu chyba nie będzie zaskoczenia, że nie jesteśmy zwolennikami tego rządu. Będziemy przeciw. Wiemy doskonale czego można się spodziewać po tym rządzie

– mówił dziś rano Borys Budka w rozmowie z Beatą Lubecką w programie „Gość Radia ZET”.

 

 


Źródło: niezalezna.pl, Radio Zet

#Borys Budka #Koalicja Obywatelska #totalna opozycja

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo