Rosyjskie ćwiczenia wojskowe na Morzu Czarnym

Rosja rozpoczęła dziś ćwiczenia na Morzu Czarnym, w których bierze udział ponad 10 okrętów Floty Czarnomorskiej i lotnictwo, w tym myśliwce Su-30SM - podały służby prasowe floty. Częścią ćwiczeń będzie strzelanie artyleryjskie i rakietowe.

Fregata Admirał Essen
By Пресс-служба Западного военного округа - http://function.mil.ru/news_page/country/more.htm?id=12081138@egNews, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=47659641

Z komunikatu Floty Czarnomorskiej wynika, że okręty wypłynęły z portów w Noworosyjsku na południu Rosji i Sewastopola na anektowanym Krymie.

Załogi okrętów przeprowadzą podczas strzelania artyleryjskiego i rakietowego ćwiczenia z zakresu prowadzenia walk morskich, poszukiwania i niszczenia okrętów podwodnych, wykrycia i ostrzelania punktu dowodzenia na wybrzeżu, jak również odparcia uderzenia środków napadu powietrznego umownego przeciwnika.

W ćwiczeniach uczestniczą m.in: fregata Admirał Essen, mały okręt rakietowy Wyszni Wołoczok, duży okręt desantowy Azow i jednostki pomocnicze.

Ćwiczenia odbywają się dzień po przekazaniu przez Rosję Ukrainie trzech jej okrętów wojennych, przejętych przez Rosję na wodach Morza Czarnego w listopadzie 2018 roku.

 

Źródło: niezalezna.pl, PAP

#Rosja #ćwiczenia #Morze Czarne

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo