"Moja rodzina po wojnie, ze względu na represje władz komunistycznych wobec osób walczących o wolną Polskę w armii Andersa zmuszona była do pozostania na emigracji. Dlatego urodziłem się w Londynie, a nie w Polsce. Pracę w bankowości zaczynałem w japońskim banku, a do londyńskiego oddziału Banku Handlowego trafiłem w ramach procesu rekrutacyjnego, podobnego do takiego, jakie obecnie są standardem również w Polsce, prowadzonego dla obywateli brytyjskich, gdyż tylko takim paszportem się wtedy legitymowałem. Każdy bank w londyńskim City musiał zatrudniać Brytyjczyków, którzy znali lokalne przepisy, zasady rachunkowości, odpowiadali za kontakty z regulatorami. Tak znalazłem się w oddziale Banku Handlowego"

- opowiadał Kościński.

Być może miałem szczęście, a być może sprawdzili moje pochodzenie i losy mojej rodziny. Jednak przez ponad 10 lat nigdy żadni funkcjonariusze i przedstawiciele ówczesnych władz nie próbowali nakłonić mnie, żebym – kolokwialnie mówiąc – przekonał się do „socjalistycznej drogi rozwoju” mojej ojczyzny. A jak tylko komunizm w Polsce upadł, przyjechałem do Polski i postanowiłem, że tu zostanę. Jestem z tej decyzji bardzo zadowolony, choć kosztowała mnie ona rozłąkę z rodzicami, którzy pozostali do końca życia w Anglii. Myślę jednak, że podejmując się służby publicznej w wolnej Polsce, w jakimś sensie wypełniam ich testament

- dodał minister finansów.


Rozmowa z desygnowanym przez Mateusza Morawieckiego na ministra finansów Tadeuszem Kościńskim pojawiła się dziś również na nowym portalu o tematyce gospodarczej Filary Biznesu.

Finanse, energetyka, innowacje, nowe technologie, porady związane m.in. z zakładaniem firmy i uzyskiwaniem świadczeń społecznych, kalendarium handlowych niedziel, zapowiedzi istotnych wydarzeń ekonomicznych (targi, konferencje itd.) - to wszystko oferuje nowy portal.

Atrakcyjna szata graficzna, przystępny sposób prezentowania treści mają pomóc czytelnikom Filarów Biznesu w zapoznawaniu się ze światem gospodarki. 

W pierwszym dniu działalności portal opublikował m.in. wywiad z nowym ministrem finansów Tadeuszem Kościńskim.