Udusił starszą kobietę. Sąd wydał wyrok

/ pixabay

  

Na łączną karę 25 lat pozbawienia wolności skazał w poniedziałek Sąd Okręgowy w Radomiu 32-latka oskarżonego o zabójstwo 66-letniej matki swojej koleżanki, podpalenie mieszkania kobiety i uśmiercenie psa. Wyrok nie jest prawomocny.

Prokuratura zarzuciła Maciejowi Z. łącznie sześć przestępstw. Najpoważniejsze z nich to zabójstwo 66-letniej radomianki, matki jego koleżanki. Według śledczych, mężczyzna udusił kobietę, zasłaniając jej usta apaszką. Następnie dla zatarcia śladów zbrodni, sprawca podłożył ogień w mieszkaniu kobiety.

Do zbrodni doszło w grudniu 2017 r. Zwłoki 66-latki odkryli strażacy wezwani do pożaru mieszkania przy ul. Kolberga w Radomiu. Wydobywał się z niego dym, nie było otwartego ognia. Tliły się różne materiały, w tym pościel na łóżku, gdzie leżały zwłoki kobiety.

Znaleziono też martwego psa. Dlatego prokuratura postawiła mężczyźnie również zarzut uśmiercenia zwierzęcia ze szczególnym okrucieństwem przez pozostawienie go w zamkniętym mieszkaniu po uprzednim wywołaniu pożaru.

Kolejny zarzut dotyczył uszkodzenia i zniszczenia mieszkania wskutek pożaru. Straty oszacowano na nie mniej niż 10,4 tys. zł. Maciej Z. przywłaszczył też dokumenty tożsamości i kartę bankomatową i klucze do jej mieszkania swojej ofiary, które odnaleziono potem w należącym do niego samochodzie.

Według śledczych, Maciej Z. we wrześniu 2017 r. oszukał też małżeństwo z Radomia. Obiecał im wykonanie remontu, pobrał zaliczkę na zakup materiałów budowlanych w wysokości 1500 zł, ale prac nie wykonał i pieniędzy nie zwrócił. Kolejny zarzut prokuratury dotyczył pobicia ojca.

Sąd podkreślił, że w sprawie o zabójstwo 66-latki nie istnieje bezpośredni dowód winy oskarżonego, nie było bowiem żadnego świadka tragicznych zdarzeń. Sąd podkreślił jednak, że w czasie procesu przedstawiono szereg dowodów pośrednich stanowiących wynik procesowej i kryminalistycznej analizy śladów pozostawionych przez sprawcę na miejscu zbrodni.

O obecności 32-latka w domu zamordowanej świadczy m.in. zapis monitoringu. Odciski palców Macieja Z. znaleziono także w jej domu, na jednym z kubków. Pochodzące od niego ślady biologiczne obecne były też m.in. ma materiałowej opasce, której użyto do skrępowania rąk ofiary.

Sąd nie dopatrzył się wobec oskarżonego żadnych okoliczności łagodzących. Według niego 32-latek bez żadnego powodu pozbawił życia matkę swojej koleżanki, osobę starszą, schorowaną. Kobieta nie spodziewając się tego, co ją czeka, wpuściła go do swojego domu.

Mężczyzna był wcześniej karany m.in. za oszustwa finansowe i fałszowanie dokumentów w celu uzyskania kredytu. Dlatego też sąd przyjął, że oskarżony działał w warunkach recydywy.

W przekonaniu sądu oskarżony wymaga bezwzględnej długoterminowej izolacji w więzieniu. "Żadna łagodniejsza od orzeczonej kara nie spełniłaby swoich celów w zakresie prewencji ogólnej i indywidualnej" – zaznaczył sąd w uzasadnieniu wyroku

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl


Wczytuję komentarze...

Strzelanina w amerykańskim supermarkecie! Sześć ofiar śmiertelnych, w tym policjant

/ twitter.com

  

W jednym ze sklepów w Jersey City w USA doszło we wtorek do strzelaniny; zginęło kilka osób - informuje CNN, powołując się na burmistrza Stevena Fulopa. Według lokalnej stacji WABC chodzi o sklep z produktami koszernymi, JC Kosher Supermarket.

Burmistrz Fulop dodał, że w strzelaninie zginął jeden policjant, a trzech innych jest rannych. Wcześniej CNN podawał, że co najmniej jeden z napastników został "zneutralizowany".

Prezydent USA Donald Trump został poinformowany o strzelaninie - poinformowały służby prasowe Białego Domu.

Aktualizacja: Policja z Jersey City poinformowała, że zginęło przynajmniej sześć osób. Postrzelono trzech policjantów, w tym jednego śmiertelnie, zastrzelono także podejrzanych.

Do wydarzenia doszło o 12:40 czasu lokalnego. Dwóch napastników posiadających broń strzelało do policjantów i przechodniów. Wymiana ognia rozpoczęła się na cmentarzu, po czym podejrzani uciekli do sklepu z koszernymi pokarmami. 

W akcji policyjnej wzięły udział opancerzone furgonetki, jednostka SWAT oraz snajperzy. Po wejściu na miejsce wydarzenia odnaleziono kilka ciał.

Aktualizacja 22:50
Policja poinformowała, że policjant, który został zastrzelony padł ofiarą zasadzki. Sprawa nie ma związku z terroryzmem.

Aktualizacja 22:56
Poinformowano, że zginęło sześć osób: policjant, dwóch napastników i trzech cywili. Prawdopodobnie strzelanina miała związek z nieudaną próbą sprzedaży narkotyków.

 

 

 

 

 

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl