Znów niespokojnie w Tbilisi

/ https://www.youtube.com/watch?v=CFSONrcrJI8

  

Siły specjalne policji w Tbilisi użyły dzisiaj po południu armatek wodnych i gazu łzawiącego, by rozproszyć demonstrantów blokujących gmach parlamentu Gruzji. Według telewizji Rustawi-2 policji udało się odblokować jedno z zapasowych wejść do budynku.

Obecnie policyjne siły specjalne koncentrują się na odblokowaniu głównego wejścia do parlamentu, jednocześnie rozpraszając demonstrantów znajdujących się na alei Rustawelego i likwidując ich namioty. Według mediów kilku protestujących w tłumie straciło przytomność.

Gruziński parlament nie wznowił dzisiaj prac, gdyż od niedzieli trwała blokada gmachu. Demonstranci zablokowali ulice w stolicy Gruzji, a później rozbili namioty wokół budynku parlamentu i zablokowali trzy wejścia. Twierdzą, że otworzą wejścia, które zamknęli łańcuchami z kłódkami, tylko wtedy, gdy deputowani zgromadzą się, aby omówić możliwość rozpisania przedterminowych wyborów parlamentarnych według nowej ordynacji, w systemie proporcjonalnym, a nie - jak dotychczas - w systemie mieszanym.

Dzisiaj rano trzech deputowanych usiłowało dostać się do parlamentu, lecz nie zostało przepuszczonych przez demonstrantów. Protestujący wpuszczali do środka jedynie pracowników administracji parlamentu.

Mer Tbilisi, sekretarz rządzącej partii Gruzińskie Marzenie Kacha Kaładze zapowiedział dzisiaj na briefingu, że jego ugrupowanie nie zamierza zmieniać obowiązującej w kraju ordynacji wyborczej. Odrzucił tym samym ideę przeprowadzenia w kraju przedterminowych wyborów. Potwierdził, że wybory odbędą się w konstytucyjnym terminie - jesienią 2020 roku.

Liderzy opozycji zapowiedzieli, że nie bacząc na próby władz rozprawienia się z nimi, pikietowanie parlamentu będzie trwało dalej.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Popis Nowickiej w programie Michała Rachonia. Posłanka SLD przekonuje, że płód... to nie człowiek

Zdjęcie ilustracyjne / screen z PR 24

  

Dziś po raz kolejny dowiedzieliśmy się, w jaki sposób lewica traktuje nienarodzone dzieci. W Polskim Radiu 24 gościem redaktora Michała Rachonia była dziś Wanda Nowicka z SLD. Posłanka przyznała, że według niej "płód to nie człowiek", a kobiety powinny mieć prawo do przerwania ciąży.

Podczas dyskusji z redaktorem Rachoniem poseł Wanda Nowicka starała się udowodnić, że poczęte dziecko nie jest wcale człowiekiem, a kryje się jedynie pod pojęciem "płodu". Prowadzący program miał zupełnie inne zdanie, co wyraźnie nie pasowało jego rozmówczyni.

- Pan użył pewnego nadużycia językowego, mówiąc o płodach, nazywając je ludźmi. To jest kwestia ideologiczna

- wypaliła w pewnym momencie.

- A nie kwestia biologiczna?

- zapytał prowadzący program Michał Rachoń.

- Płód to jest płód. Będzie człowiekiem, jak będzie urodzony i będzie dysponował pewnymi prawami. Czasem są takie sytuacja, że kobieta nie może tej ciąży zaakceptować z różnych powodów

- odpowiedziała Wanda Nowicka.

- I ma wtedy prawo zabić to dziecko, które znajduje się w jej łonie?

- dopytywał dziennikarz.

- Proszę nie używać języka "zabić dziecko". Ona powinna mieć prawo do przerwania ciąży

- powiedziała parlamentarzystka SLD.

Warto podkreślić, że dziś Lewica zorganizowała w Sejmie konferencję z okazji Międzynarodowego Dnia Praw Człowieka, podcas których zapowiedziano projekt ustawy zezwalający na przerywanie ciąży "na życzenie" do 12 tygodnia, a jednocześnie mówiono o tym, że prawa człowieka muszą być... "chronione w całości".  

[polecam:https://niezalezna.pl/301345-prawa-czlowieka-wedlug-lewicy-ochrona-w-calosci-czyli-przerywanie-ciazy-na-zyczenie]

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, Polskie Radio 24

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl