Czas prób dla Brzęczka

/ pzpn

  

"Już mecz z Izraelem był dla trenera Jerzego Brzęczka polem do sprawdzenia pewnych wariantów i ze Słowenią na pewno będzie tak samo. Eliminacje do Euro są wygrane, więc czas na próby" - powiedział były piłkarz reprezentacji Polski Waldemar Prusik.

We wtorek Polska w ostatnim meczu eliminacji Euro 2020 zmierzy się na Stadionie Narodowym ze Słowenią. Biało-czerwoni już wcześniej zapewnili sobie awans, a dzięki sobotniej wygranej z Izraelem (2:1) także pierwsze miejsce w grupie, i dlatego, według Prusika, to doskonała okazja do wypróbowania pewnych wariantów ustawienia drużyny.

Już w meczu z Izraelem selekcjoner dokonał kilku zmian w wyjściowej jedenastce i myślę, że teraz będzie podobnie. Przypuszczam, że co prawda teraz w wyjściowym składzie wyjdą Lewandowski i Grosicki, ale szanse pokazania się powinien dostać na przykład Góralski. Eliminacje do Euro są wygrane, więc czas na próby. Można się zastanawiać, czy nie lepiej zgrywać zespół, ale moim zdaniem nie. Gdzieś trzeba sprawdzić tych piłkarzy, którzy grali mniej i jest ku temu okazji

- powiedział Prusik.

Były kapitan reprezentacji Polski dodał, że brak trzech, czy czterech podstawowych zawodników, nie musi oznaczać, że ze Słowenią Polska zagra słabiej.

Pokazał już to mecz z Izraelem, a zwłaszcza pierwsza połowa. Co prawda rywal zostawiał nam dużo miejsca, ale dla mnie cenne było to, że potrafiliśmy to wykorzystać. Było widać chęć gry u naszych piłkarzy. Mimo iż był to mecz praktycznie już o nic dla nas, to było zaangażowanie i walka. I myślę, że tak samo będzie we wtorek. Piłkarze wiedzą, że walka o wyjazd na Euro dopiero dla niektórych z nich się zaczyna i muszą udowodnić trenerowi, że zasługują na powołanie na mistrzostwa.

Były piłkarz m.in. Śląska Wrocław stwierdził, że walka o miejsca na Euro w reprezentacji powinna być tym bardziej zacięta, że tych wolnych miejsc zostało niewiele.

Trener Brzęczek ma już z 17 może nawet więcej pewniaków. Nie mamy aż tak bogatego materiału piłkarskiego, aby mówić, że pewniaków jest tylko kilku, a o pozostałe miejsca będzie walczyło kilkudziesięciu zawodników. Przeważnie powołania są dosyć liczne i w tej szerokiej grupie należy upatrywać kadry na Euro. Odpadnie może z trzech, czterech i może z dwóch młodzieżowców się pojawi i to wszystko. Sądzę, że mecz ze Słowenią będzie właśnie takim poważnym testem, po którym jedno, czy dwa nazwiska mogą zostać skreślone.

Początek meczu Polska - Słowenia we wtorek o godz. 20.45.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: PAP, niezalezna.pl

Tagi

Wczytuję komentarze...

Marszałek Sejmu ucina temat. „Prezydent Duda ma prawo zabierać głos w każdej sprawie”

Elżbieta Witek / Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

  

Prezydent ma prawo zabierać głos w każdej sprawie, wyraźnie powiedział co myśli na temat wymiaru sprawiedliwości - stwierdziła marszałek Sejmu Elżbieta Witek pytana o słowa Andrzeja Dudy, że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu, i że tam stary układ bardzo dobrze się trzyma.

"Pan prezydent (...) bardzo wyraźnie powiedział to, co myśli na temat wymiaru sprawiedliwości, więc ja nie będę komentowała słów, które są bardzo jasne i oczywiste" - powiedziała Witek odpowiadając na konferencji prasowej na pytania o słowa prezydenta Dudy ze środowego spotkania z mieszkańcami Nowego Miasta Lubawskiego (woj. warmińsko-mazurskie).

Dodała, że "to, co się dzieje w wymiarze sprawiedliwości nie jest tylko przedmiotem analizy" prezydenta, ale - jak stwierdziła - "o tym się powszechnie mówi".

"O tym, że jest źle, mówi bardzo wiele środowisk, bardzo wielu ludzi i jest to problem, który musi być rozstrzygnięty"

- stwierdziła marszałek Sejmu.

Podkreśliła, że "wymiar sprawiedliwości powinien działać szybko, skutecznie, sprawnie, zgodnie z przepisami obowiązującymi i w interesie obywateli".

Marszałek Sejmu zaznaczyła przy tym, że sama nie chciałaby oceniać władzy sądowniczej, bo reprezentuje władzę ustawodawczą. Dopytywana, czy w takim razie również prezydent nie powinien oceniać władzy sądowniczej, Witek odpowiedziała, że "pan prezydent jest głową państwa, ma prawo zabierać głos w każdej sprawie".

"To była jego wypowiedź, myślę, że bardzo oczywista i jasna, nie wymagająca niczyjego komentarza, już na pewno nie mojego"

- dodała marszałek.

[polecam:https://niezalezna.pl/301574-stary-uklad-trzyma-sie-bardzo-mocno-prezydent-szczerze-o-nadzwyczajnej-kascie]

Prezydent mówił podczas środowego spotkania m.in., że przywrócenie w Polsce sprawiedliwych sądów wymaga czasu.

"Tam ten stary układ się bardzo dobrze trzyma, nie chce pozwolić sobie na to, by zabrać im przywileje i władzę nad ludźmi, do której doszli. Ale muszą zrozumieć, że ich praca to także służba dla Rzeczypospolitej i przede wszystkim dla polskich obywateli. I że to nie obywatel jest dla sądu, ale sąd jest dla obywatela i że sędzia służy ludziom i Rzeczypospolitej"

– powiedział prezydent.

Wczytuję ocenę...

Promuj niezależne media! Podaj dalej ten artykuł na Facebooku i Twitterze

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Tagi

Wczytuję komentarze...

Nasza strona używa cookies czyli po polsku ciasteczek. Korzystając ze strony wyraża Pan/i zgodę na używanie ciasteczek (cookies), zgodnie z aktualnymi ustawieniami Pana/i przeglądarki. Jeśli chce Pan/i, może Pan/i zmienić ustawienia w swojej przeglądarce tak aby nie pobierała ona ciasteczek.


Strefa Wolnego Słowa: niezalezna.pl | gazetapolska.pl | panstwo.net | vod.gazetapolska.pl | naszeblogi.pl | gpcodziennie.pl